Посол України в США Оксана Маркарова пояснила, як їй вдається утримувати інтерес американців до України

Оксана Маркарова. Фото: facebook.com/ukr.embassy.usa

Повномасштабна війна Росії проти України триває вже більше 500 днів. Півтора року сумних і трагічних новин можуть втомити будь-яку людину, тому посол України в США Оксана Маркарова напрацювала свої методи, як утримувати інтерес американців до російсько-української війни. Ними вона поділилася у програмі "Точка опори".

"Над цим працює велика команда. Потрібно говорити в основному про те, що цікаво і важливо американцям. Важлива увага до подій, які відбуваються тут, до американських свят, важливо робити цікаві речі разом. Через призму цього ми розказуємо про війну, але говоримо і про наших художників та інших відомих постатей", — пояснює вона.

На останні Шевченківські дні 9 і 10 березня, наприклад, американцям розповідали про дружбу Тараса Григоровича з Айрою Олдріджем — темношкірим актором, який не був рабом, але не міг зробити кар'єру на той час. 

"Ми відкривали для американців не те, що вони чули про нас у радянський період чи в період Російської імперії, а нашу справжню історію. Таке завдання посла — представляти Україну тут, ділитись своєю культурою і намагатися захопити нею незважаючи на те, що в пріоритеті зброя, санкції і допомога", — говорить пані посол.

Повна версія інтерв'ю: Про рідних у Ворзелі та нову зброю з Америки: перша в історії України жінка-посол у США Оксана Маркарова у "Точці опори"

Нагадаємо, Оксана Маркарова — надзвичайний та повноважний посол України в Сполучених Штатах Америки. Перша в історії України жінка-посол у США. З червня 2018 року до березня 2020-го обіймала посаду міністра фінансів України. За вагомий особистий внесок у розвиток міждержавного співробітництва та плідну дипломатичну діяльність нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. Заміжня, чоловік — відомий банкір та бізнесмен Данило Волинець. У родині четверо дітей.  

Попередні випуски "Точки опори":

Прямий ефір