Послання українського прикордонника для російського корабля хочуть зареєструвати у ЄС як торгову марку

Марка "Русскій воєнний корабль, іді …". Фото: ukrposhta.ua

Команда юристів від імені Державної прикордонної служби України переконує Офіс ЄС з інтелектуальної власності (EUIPO) зареєструвати послання українського прикордонника для російського корабля як торгову марку, але поки без успіху. Деталі цієї історії публікує "Європейська правда" з посиланням на Politico, інформує "Дім". 

Через юристів у Брюсселі заявку на реєстрацію послання від українського прикордонника як торгової марки, подали у березні 2022 року. Це зробили зі згоди родини.

"Ми вважаємо, що авторство такої торгової марки має належати державі Україна… як підтвердження рішучості й непереможності українських прикордонників… Потрібно віддати належне захисникові, який цим своїм вчинком, рішучою демонстрацією непохитності надихнув українців і світову спільноту", — цитує видання речника ДПСУ Андрія Демченка. 

Залучені у справу юристи зазначають, що це бажаний крок для того, щоб уникнути спроб привласнити легендарну фразу та заробляти на ній. 

Як відомо, різноманітні товари з посланням для російського корабля, широко продаються по всьому світу різними виробниками. Проте посадовці європейського агентства вважають, що фраза не відповідає необхідним критеріям для того, щоб стати торговою маркою. 

Ще у 2022 році в EUIPO надали відповідь, що гасло "суперечить усталеним моральним принципам", зокрема й через те, що йдеться про намір отримувати фінансовий прибуток з того, що є трагічною подією", тобто подій повномасштабної війни РФ проти України.

Юристи категорично не погодилися з аргументацією відмови й вважають її навіть образливою через висловлену думку, що прикордонник буде "наживатися на війні", хоча йдеться про фразу, сказану ним в умовах прямої загрози для його життя, а сам її автор на той час був у полоні.

Щоб обійти аргумент агентства з "прибутком від війни" і для того, щоби все ж не розголошувати імені прикордонника, запит подали повторно вже від імені Державної прикордонної служби України. 

У грудні 2022 року його також відхилили, з мотивацією, що це нецензурна лексика, та що хоча в контексті подій фраза стала символом українського опору, реєстрація її як торгової марки — це баналізація подій війни. Українські юристи подали вже другу апеляцію на відмову.  

"Це не можна порівняти з чимось іншим в історії законодавства про торгові марки у Європі… І, думаю, дуже очевидно, [...] що споживачі будуть знати, звідки товари, якщо на них використана така торгова марка", — цитує Буковника Politico. 

Проте серед інших європейських експертів є думки, що шанси на успіх все ж мінімальні. 

Читайте також:Фраза про "русский военный корабль" стала висловом 2022 року в Україні

Прямий ефір