Популярними є спеціальності, пов'язані з відновленням України: вступна кампанія-2022 у профтехосвіті (ВІДЕО)

Абітурієнти. Скріншот відео: kanaldom.tv

Понад 7 тис. студентів планують зарахувати у Дніпропетровській області до закладів професійно-технічної освіти. Документи прийматимуть як онлайн, так і особисто. А зараховувати — за підсумками співбесіди, середнім балом атестата про освіту чи результатами іспитів, інформує "Дом".

Серед тих, хто прийшов подавати заяву про вступ до Дніпровського центру професійно-технічної освіти, — 15-річний Ярослав, який евакуювався із Сєвєродонецька. Хлопець обрав подвійну спеціальність: автослюсар та водій транспортного засобу.

"Мені тут подобаються машини, я хочу створювати машини і саме тут можна отримати права, на цій професії", — каже Ярослав.

Так сталося, що частина документів хлопця залишилася у Сєвєродонецьку. Місто вже частково окуповане російською армією, і там тривають жорстокі бої. Однак у приймальній комісії нікому не відмовляють та кожну ситуацію розглядають окремо. Загалом у 2022 році виділили 375 місць для вступників, 10% заяв уже подали переселенці.

"Ті документи, які є, вже приймаємо, а ті, яких немає, — працюємо зі службами у справах дітей. Працюємо з громадами, отримуємо юридичну допомогу, надаємо та отримуємо самі юридичну допомогу для того, щоб допомогти зібрати повний пакет документів. Приймальна комісія працює нині ще й у режимі онлайн, тобто у нас, на нашому сайті, можна особисто подати заяву, прикріпити документи необхідні", — коментує заступниця директора з науково-виховної роботи Дніпровського центру професійно-технічної освіти Людмила Зюкова.

Вступна кампанія у цьому центрі стартувала 1 травня. Подати документи на вступ можуть діти з усіх регіонів України, незалежно від місця реєстрації. Цьогоріч дуже багато абітурієнтів із Донецької, Харківської та Луганської областей. У центрі кажуть, що зараз найпопулярніші професії — ті, що цінуватимуться після закінчення війни, пов'язані з відновленням України.

"Взагалі, найбільш затребуваними на сьогодні на ринку праці є такі професії як електрогазозварник, токар, слюсар-ремонтник, верстатник широкого профілю. І важлива на сьогодні така професія як майстер монтажу та систем відновлюваної енергетики. Тому, звичайно, ми запрошуємо всіх абітурієнтів до великої родини профтехівців та поповнити когорту кваліфікованих робітників нашої області", — каже начальниця управління департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної військової адміністрації Любов Кравченко.

Інструктор із водіння Андрій Бусов уже 20 років займається з учнями. Схема роботи стандартна: спочатку теорія, згодом практика. Але його предмет намагаються не пропускати, вчать усі правила, щоб зрештою отримати заповітний документ.

"За 20 років я жодного разу не сказав людям "до побачення", тобто немає осіб, які не змогли б навчитися керувати транспортним засобом. Які найчастіше хлопчики ставлять питання? "Коли я зможу вже сам їздити?". Коли отримаєте посвідчення водія, коли буде достатній досвід", — каже Бусов.

Загалом у Дніпрі — понад 50 закладів професійно-технічної освіти. У них можна здобути майже 200 професій. Вступна кампанія завершиться 1 вересня. А ось для вишів та коледжів вона розпочнеться з 1 липня, а завершиться 1 жовтня.

Читайте також: Зміни в профтехосвіті: Дніпров звернув увагу на основні моменти (ВІДЕО)

Прямий ефір