Чому не розголошуються пропозиції України щодо зустрічі Зеленського з Путіним, пояснив Арестович

Володимир Зеленський та Володимир Путін. Колаж: politeka.net

Українська сторона не може розголошувати теми, які планує порушувати президент Володимир Зеленський на зустрічі з лідером РФ Володимиром Путіним. Це суперечить міжнародним нормам дипломатії. Про це в програмі "Взгляд с Банковой" заявив спікер української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Олексій Арестович.

"Варіанти (питань для переговорів, — ред.) готуються, але ми не можемо їх анонсувати з тієї простої причини, що переговори люблять тишу. Якщо зараз їх проанонсувати, то почнеться інформаційна протидія, дипломатична протидія. І ми можемо не отримати того результату, на який розраховуємо", — сказав він.

Крім того, розголошення підготовчого етапу переговорів суперечить нормам дипломатії.

"Є правила дипломатії, які забороняють прямо це робити. Зокрема, Копенгагенська конвенція. І загальною фігурою умовчання є повідомлення планів на переговори до того, як ці переговори відбудуться. Виходять тільки з готовими рішеннями. Так працює міжнародна дипломатія, і я не порушуватиму ці правила", — акцентував Арестович.

Повна версія інтерв'ю: США у переговорах щодо Донбасу та зустріч Зеленського з Путіним: "Взгляд с Банковой" з Олексієм Арестовичем

Прямий ефір