Першим мені подзвонив уповноважений Путіна. Привітав із призначенням і запропонував співпрацювати, — ексуповноважений з прав дитини та очільник Save Ukraine Микола Кулеба

Микола Кулеба. Скриншот: kanaldim.tv

Засновник і керівник організації Save Ukraine Микола Кулеба в період 2014-2021 років обіймав посаду уповноваженого президента України з прав дитини. У програмі "Точка опори" на телеканалі "Дім" він розповів, хто першим привітав його з призначенням та що запропонував у якості співпраці.

"Коли я був уже призначений на посаду, знаєте, хто першим мені подзвонив, коли я зайшов до кабінету? Уповноважений Путіна — Павло Астахов. Зателефонував і привітав мене з призначенням: "Давайте співпрацювати". Я був в шоці. Кажу: "Співпрацювати? Що ви маєте на увазі?". — Ну як? Ми ж готові допомагати. У вас же ж там війна. — А хто розпочав війну? — Ні, це не ми. — Слухайте, приберіть свої війська з України. — Наших там немає, це ваша війна", — розповів Кулеба.

Астахов також пропонував Кулебі співпрацювати з Докторкою Лізою — керівниці благодійного фонду "Справедлива допомога" росіянки Єлизавети Глінки. З початком війни проти України вона незаконно вивозила з "ДНР" та "ЛНР" хворих українських дітей у Росію "на лікування". Присутність російських військ в Україні Глінка заперечувала. 

"Пропонували мене з нею зв'язати і співпрацювати. Я казав: "Ні, мені нема про що з вами говорити". А вони мені: "Чого ви так вороже ставитесь. Ми ж ваші друзі, ми ж брати", — додав Кулеба.

Повна версія інтерв'ю: Як Україна повертає викрадених Росією дітей: інтерв'ю з екс-уповноваженим з прав дитини та очільником організації Save Ukraine Миколою Кулебою

Нагадаємо, Микола Кулеба — засновник і очільник організації Save Ukraine / "Спасемо Україну" — фонду, який займається евакуацією людей із гарячих точок і допомагає повертати викрадених Росією дітей. Понад 20 років працює у сфері захисту прав дитини. З 2006 по 2014 рік Микола Кулеба був начальником служби у справах дітей Київської міської державної адміністрації. Відкрив мережу спеціалізованих центрів, де працювали з дітьми, яких повернули з вулиці. З 2014 по 2021 рік обіймав посаду дитячого омбудсмена в Україні. Одружений. Батько чотирьох дітей. 

Попередні випуски "Точки опори":

Прямий ефір