Перший політ жінки над Ла-Маншем та найбільше приєднання країн до Євросоюзу — 16 квітня в історії

Зустрічаємо вівторок, 16 квітня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

16 квітня 1705 року англійський вчений Ісаак Ньютон став лицарем. Це був перший випадок в історії, коли звання присвоїли за наукові заслуги. Вченого у лицарі посвятила англійська королева Анна. Ньютон відомий як творець класичної фізики. Серед його досягнень — закон всесвітнього тяжіння, три закони механіки, кілька вагомих досліджень у сфері оптики.

У цей день 1912 року американка Гаррієт Квімбі першою серед жінок перелетіла протоку Ла-Манш. Це був справжній успіх, адже на той час вважалося, що авіація суто чоловіча справа. Льотчиця вилетіла з англійського Дувра та за 59 хвилин приземлилася на пляжі за 40 кілометрів від французького порту Кале. Політ Куімбі над Ла-Маншем мав неабиякий вплив на роль жінки в авіації.

16 квітня 1947 року вперше було вжито вислів "холодна війна". Його у своїй промові перед Палатою представників штату Південна Кароліна використав американський політик Бернард Барух. Термін характеризував період глобального політичного, військового, економічного та ідеологічного протистояння між двома блоками держав. На чолі одного стояв СРСР, а іншого — США. Холодна війна тривала майже півстоліття і закінчилася з розпадом Радянського Союзу.

29 років тому в Україні почав діяти міжнародний телефонний код + 380. Його присвоїв Міжнародний союз електрозв'язку. Після розпаду Радянського Союзу Україна продовжувала перебувати в єдиній телефонній зоні разом з колишніми країнами СРСР. Міжнародний телефонний код країни був +7. Всі міжнародні дзвінки виконували через Москву, і вони функціонували дуже погано. Період адаптації нового коду тривав шість місяців. Ці пів року можна було користуватися двома способами набору. Україна першою серед країн СНД, де отримала новий телефонний міжнародний код.

16 квітня 2003 року до Європейського Союзу приєдналося 10 нових членів — найбільше за всю історію економічно політичного об'єднання. Це були Чехія, Угорщина, Польща, Словенія, Словаччина, три держави Балтії, Кіпр та Мальта. Церемонія підписання договору відбулася в грецьких Афінах. Приєднання нових країн до Євросоюзу — результат ефективної зовнішньої політики.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір