Перші результати: майже 2 тисячі родин отримають автономне живлення за програмою "СвітлоДім"

Після старту програми "СвітлоДім" комісія погодила 12 заявок від співвласників будинків у Києві та Київській області на загальну суму 3,3 млн грн — це майже 2,5 родин, які матимуть автономне живлення під час відключень, повідомляє "Дім" із посиланням на Міністерство розвитку громад і територій України.
Гроші, які перерахують на рахунки заявників протягом 48 годин, мешканці витратять на генератори, акумулятори, інвертори, блоки керування батареями та сонячні панелі.
"Бачимо перші результати програми “СвітлоДім”. Дев’ять будинків у столиці та три будинки в містах Бориспіль, Бровари та Васильків отримали погодження, і найближчими днями кошти надійдуть на їхні рахунки. Це означає, що більш як 1 900 родин матимуть автономне живлення для води, тепла та освітлення та роботи ліфтів під час відключень. Комісія працює щодня, щоб рішення ухвалювалися максимально швидко”, — поінформував міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.
За його словами, після зарахування коштів на спецрахунки заявники матимуть 45 днів на закупівлю необхідного обладнання.
Водночас за дев’ятьма заявками було відмовлено через неповний пакет документів. Після доопрацювання їх можна буде подати повторно. У таких випадках районні державні адміністрації допоможуть заявникам виправити помилки і повторно подати документи.
Читайте також: Яку допомогу можуть отримати українці під час НС в енергетиці — огляд
Нагадаємо, урядова програма "СвітлоДім" стартувала 28 січня. Вона передбачає надання фінансової допомоги співвласникам багатоквартирних будинків у розмірі від 100 000 до 300 000 гривень для придбання автономних джерел електроенергії.
Програма реалізується спільно Міністерством розвитку громад та територій України та Міністерством цифрової трансформації України разом з банками-партнерами.














