Перелік реформ для інтеграції з НАТО потрібен Україні, — Зеленський

Конференция в Вильнюсе. Фото: kanaldom.tv

Період невизначеності потрібно закінчити та почати втілювати в життя підтвердження політичного рішення про майбутнє членство України в НАТО. У зв'язку з цим Україна хоче отримати чіткий перелік реформ, необхідних для інтеграції. Про це сьогодні, 7 липня, у Вільнюсі на відкритті Міжнародної конференції з питань реформ в Україні заявив президент України Володимир Зеленський, передає кореспондент телеканалу "Дом".

Зеленський наголосив, що через 13 років після Бухарестського саміту НАТО слід закінчити період невизначеності.

"Ключ до позитивного рішення наших євроатлантичних прагнень — це насамперед успіх наших реформ. Ми будемо й надалі робити все, щоб прискорити темп реформ в Україні, зокрема в межах виконання річних національних програм під егідою Україна — НАТО. Але вже сьогодні ми б хотіли отримати перелік реформ, виконання яких дасть змогу Україні конкретно перейти до наступного кроку — до інтеграції з Альянсом", — заявив президент.

Він зазначив, що Україна хоче мати узгоджені з Північноатлантичним альянсом критерії, конкретні маркери, за якими надалі будуть оцінювати успішність реформ і готовність до членства.

"Обговорюють ідею проведення у 2023 році саміту НАТО у Вільнюсі. Будемо тільки схвалювати, якщо Литва виступить господарем заходу й у межах цього заходу щось новеньке продемонструють країни НАТО щодо України", — сказав Зеленський.

Читайте також: Чіткі плани щодо вступу до ЄС і НАТО потрібно надати Україні, — президент Литви

Нагадаємо, очільник Української держави Володимир Зеленський під час візиту до Литовської Республіки взяв участь в урочистих заходах з нагоди Дня державності Литви. Сьогодні, 7 липня, Зеленський брав участь у відкритті вступної сесії Міжнародної конференції з питань реформ в Україні.

Прямий ефір