"ОПЗЖ" і "Європейська солідарність" не можуть існувати одна без одної, — нардеп

Голосование в ВР. Фото: tsn.ua

"Опозиційна платформа — За життя" та "Європейська солідарність" мають схожі політичні орієнтири, що знайшло вияв під час голосування за закон про олігархів, коли обидві фракції не підтримали ініціативу президента України Володимира Зеленського щодо боротьби з олігархічними структурами впливу в країні. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповів народний депутат (фракція "Слуга народу") Олексій Устенко.

"ОПЗЖ" та "Європейська солідарність" представляють полярні ідеології, які служать одній меті — розколу українського народу за низкою штучно створених аспектів, переконаний нардеп.

"Тут же ніхто правду ніколи не скаже. Тут важливо розуміти, що "Опозиційна платформа — За життя" та "Європейська солідарність" не можуть існувати одна без одної, тому що "без Армавира нет русского мира" і "без русского мира нет Армавира". Тому на цьому протистоянні й на розірванні країни, на пошуку якихось відмінностей між українцями — ця карта розігрується, починаючи з 2004 року. Коли почалося "правильні-неправильні" українці, хто говорить українською, хто російською, хто дивиться на захід, хто дивиться на схід. Вони ніколи не об'єднували українське суспільство, не об'єднували парламент", — уточнив Устенко.

На думку нардепа, п'ятий президент України Петро Порошенко та Віктор Медведчук, який зараз перебуває під домашнім арештом, мають низку зв'язків.

"І ось цей псевдорозкол, який вони сіяли, — на цьому вони й виїжджали, заробляючи собі електоральні бали. Зокрема, погляньте, Порошенко передавав "трубу" Медведчуку (йдеться про нібито передавання "дизельної труби" — частини нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок" із держвласності структурам Медведчука, — ред.). Вони зустрічалися, абсолютно мило розмовляли у Порошенка вдома. Взагалі, за фактом, Медведчука відродив Порошенко, який зробив усе можливе для того, аби він став депутатом і вийшов на політичну арену, дозволив йому багато чого з того, що було заборонено до цього. Повторюся, ці партії не можуть існувати одна без одної. Якщо припинить існування одна, відповідно, припинить існувати й інша", — зазначив Устенко.

Нардеп доповнив, що зараз перед українськими політиками стоїть завдання об'єднати країни, а не шукати розбіжності.

"Тому, безумовно, тут наше завдання — максимально об'єднати країну, максимально знайти те, що об'єднує нас, українців, а не намагатися знаходити розбіжності та намагатися залізти до якихось нетрів, до яких полюбляв залазити Петро Олексійович", — резюмував Устенко.

Повна версія інтерв’ю: Перемогти систему, яка бореться за виживання: закон про олігархів коментує нардеп Олексій Устенко

Нагадаємо, у Верховній Раді 23 вересня підтримали у другому читанні та загалом президентський законопроєкт про олігархів. Відповідно до ухваленого закону, олігархів визначатиме РНБО за зверненням Кабміну, СБУ, Нацбанку, члена РНБО або Антимонопольного комітету. Вводить у дію рішення РНБО президент. Воно набуває чинності після його офіційного опублікування.

Олігарх — людина, що має значну економічну та політичну вагу в суспільному житті. Олігархами називатимуть людей, які відповідають щонайменше 3 із 4 прописаних у законі критеріїв.

Читайте також: Історичний шанс побудувати чесні відносини між великим бізнесом і державою, — Зеленський про закон про олігархів (ВІДЕО)

Прямий ефір