Оборонні зв'язки Туреччини й України засновані на співробітництві та взаємній вигоді, — високопоставлений чиновник

Daily Sabah

13 січня 2021 року

Співпраця між Туреччиною та Україною в оборонній сфері є позитивною подією і має особливе значення для розвитку українських оборонних підприємств, виступаючи в якості рушійної сили, заявив в середу високопоставлений український чиновник Олег Уруський.

Олег Уруський, міністр стратегічної промисловості України, розповів агентству Anadolu, що двосторонні зв'язки між двома країнами в останні роки швидко розвиваються, і що тільки в другій половині 2020 року Туреччину з офіційними візитами відвідали президент України Володимир Зеленський і прем'єрміністр України Денис Шмигаль.

Уруський також сказав, що він сам, як міністр стратегічної промисловості, також кілька разів приїжджав і бачив можливості оборонних компаній в Туреччині.

"Ці візити демонструють особливу важливість, яку Київ надає розвитку співпраці з Анкарою", — сказав він.

Зауваживши, що з цим не обмежуються взаємними офіційними візитами, Олег Уруський також зазначив, що відносини розвиваються і в багатьох інших сферах.

"Річний обсяг торгівлі наших країн може досягти як мінімум 10 млрд дол. (74,4 млрд турецьких лір), і Україна готова реалізувати цей потенціал в найближчому майбутньому", — сказав він.

Уруський нагадав, що під час листопадового візиту прем'єрміністра Шмигаля до Туреччини, відбулися зустрічі з провідними турецькими компаніями з метою збільшення обсягів двосторонньої торгівлі. Український міністр зауважив, що це продемонструвало готовність турецької сторони збільшити інвестиції в Україну, одночасно поглиблюючи зв'язки виробників з України.

"Ми також бачимо можливості для поліпшення нашого співробітництва з турецькими компаніями за принципом взаємної вигоди", — сказав він.

Олег Уруський заявив, що турецько-українська співпраця в сфері оборони дає країні хороший досвід, з одного боку, а також забезпечує взаємну вигоду для обох сторін.

Між двома країнами підписано численні угоди в цій галузі. Українські компанії вже активно співпрацюють з провідними турецькими оборонними фірмами, такими як ASELSAN, Roketsan, Havelsan, The Mechanical and Chemical Industry Corporation (MKEK), Delta Defense, Baykar і багатьма іншими.

"Я не можу не згадати про те, що ми також провели зустріч з великими турецькими оборонними компаніями в межах візиту в листопаді, і про великий потенціал у розвитку співпраці між двома країнами в галузі оборони в межах нашого стратегічного співробітництва", — сказав міністр.

Олег Уруський також заявив, що потенціал компаній обох країн щодо проєктів в галузі оборони досить високий.

"Перший крок — це співпраця або створення спільних підприємств в галузі виробництва та поставок безпілотних літальних апаратів (БПЛА), силових агрегатів для бронетехніки, турбін, авіаційних двигунів, ракет і суднобудування, — сказав він. — Ми будемо виробляти сучасну зброю, доповнюючи один одного в цих областях, і це буде в наших спільних інтересах".

Зазначивши, що співпраця вже дала позитивні результати, Уруський звернув увагу, що нещодавно були підписані документи на виробництво корветів Ada для ВМС України.

Туреччина зробила чотири корвета Ada для своїх Військово-морських сил в межах проєкту MILGEM (National Ship), а також підписала експортну операцію на ці судна. Україна стане другою країною, що закуповує корвети класу Ada після Пакистану, при цьому очікується також передача технологій.

"Крім того, відповідно до потреб Збройних сил України були підписані угоди про спільне використання технологій в галузі виробництва безпілотних бойових літальних апаратів (БПЛА)", — зазначив Уруський.

Україна вже включила в свій арсенал БПЛА виробництва "Байкар".

"Ці угоди створять багато можливостей для працевлаштування в Україні, тому вони позитивно вплинуть на країну з соціально-економічної точки зору", — сказав він, зауваживши всебічну користь співпраці між країнами, яка, за його словами, набирає обертів і, безумовно, буде успішною.

За матеріалами Daily Sabah

Прямий ефір