Недопуск спостерігачів, вкидання бюлетенів та примус: чим закінчилися голосування на виборах до Держдуми РФ (ВІДЕО)

Выборы в Госдуму РФ. Фото: ap.org

Сьогодні, 19 вересня, завершився останній день голосування на виборах до Державної Думи Російської Федерації. Починаючи з п'ятниці, 17 вересня, і до останньої хвилини спостерігачі фіксували масові порушення на дільницях. Вкидання бюлетенів, мертві душі в списках виборців, примус до голосування. А на деякі дільниці не пускали і самих спостерігачів, повідомляє "Дом".

Так, у Петербурзі поліція побила кандидата в депутати, коли він виявив пропажу бюлетенів. Деякі росіяни скаржилися, що за них вже хтось проголосував, а частина виборців змогли віддати свій голос двічі — на ділянці та через застосунок.

Порушення фіксували і на ділянках за межами Росії. Знімальна група телеканалу "Дом" зафіксувала момент, як з диппредставництва в Нью-Йорку (США) в розпал дня голосування виставили спостерігачів від партії "Яблуко". Мотивували це тим, що ЦВК нібито відкликала їхню реєстрацію, хоча до цього вони вільно виконували свої функції.

"Ми прийшли вранці і нас не пускали. Нас відмовлялися пускати, попри те, що у нас були направлення. Разом із цим, потім, добре, владнали, підписали нам направлення, що вони прийняли наші направлення, завірили їх. Ми відсиділи тут від 8:17 до 13:30, напевно. І о 13:30 нас попросили...", — розповів спостерігач Сергій.

"Вони перестали пускати людей і здалося, що щось зараз станеться. І до нас в підсумку підійшли і сказали про те, що ми не маємо права тут перебувати, і "будь ласка, покиньте приміщення". Що наші особи не підтвердили в ЦВК", — додала спостерігачка Олександра.

Тим часом після оброблення 15% протоколів, до Держдуми РФ проходять: "Єдина Росія", комуністична партія, ЛДПР, "Нові люди" та "Справедлива Росія — за правду".

Читайте також: Підсумки 19 вересня: вибори в Росії, голосування в США та Марш рівності в Києві (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, сьогодні, 19 вересня, — основний день голосування на виборах до Держдуми РФ. Він запам'ятається сотнями автобусів з жителями окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) в Ростовській області, незаконним голосуванням у тимчасово окупованому Криму та масовими фальсифікаціями на ділянках в російських містах. Держдума Росії нового скликання може стати нелегітимною і Кремль може поплатитися за примус до голосування на українських землях.


Ексклюзивні подробиці про те, до чого може призвести "голосування" до Держдуми РФ в ОРДЛО та окупованому Криму, дивіться у спецпроєкті телеканалу "Дом" "Выборы без выбора" — ефір 20 вересня о 20:50.

Прямий ефір