Навального перевели з колонії в лікарню для засуджених (ВІДЕО)

Олексій Навальний. Фото: expres.online

Російського опозиціонера Олексія Навального перевели з колонії в Покрові в лікарню для засуджених у Володимирі. Тюремні лікарі повідомили, що йому призначили вітамінну терапію з його згоди, інформує "Дом".

У Кремлі вважають, що опозиція — це екстремісти, і як і раніше не допускають до Олексія Навального лікарів, яким довіряє опозиціонер. Але його перевели з колонії в лікарню для засуджених.

"Те, що йому вводять вітаміни, не є харчуванням. Вони роблять це, щоб підтримати організм, який знаходиться на голодуванні", — зазначив кардіолог Олексій Ерлін.

Через 20 днів голодування стан здоров'я Олексія Навального різко погіршився, каже представник Альянсу лікарів Ярослав Ашихмін.

"Рівень калію дуже високий, рівень креатиніну підвищується. Це може бути ознакою прогресуючої ниркової недостатності. Ми повинні врятувати людину", — наголосив Ашихмін.

Закликають допустити лікарів до Навального й в Євросоюзі. Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що відповідальність за здоров'я політика лежить на російській владі.

"Ми виступили з заявою від імені 27 країн-членів Європейського Союзу, в якій просили російську владу надати йому необхідне медичне обслуговування. Вони несуть відповідальність за його безпеку", — заявив Боррель.

Засуджують поводження з політиком США. Президент Джо Байден назвав ситуацію з Навальний неприпустимою.

Під відкритим листом з вимогою надати медичну допомогу політику підписалися навіть деякі російські депутати.

Ситуацію з Навальним обговорять й в Парламентській асамблеї Ради Європи. В українській делегації впевнені, що це — больова точка Росії.

Фонд боротьби з корупцією, яким керував Олексій Навальний, збирає мітинги на підтримку політика в Росії. Соратники переконані, що через його стан, часу небагато. Мітинги відбудуться в середу. Хоча в Кремлі штаб Навального прирівнюють до екстремістської організації та вже застерегли від проведення масових акцій.

Нагадаємо, Навальний оголосив голодування в російській колонії 31 березня.

Читайте також: Підсумки 19 квітня: загроза вторгнення Росії, вислання дипломатів і рекорд кондитерів (ВІДЕО)

Прямий ефір