"Наше покоління не зніме "Список Шиндлера": письменник і військовий Павло Белянський пояснив, чому наступному поколінню краще вдасться відобразити війну у кіно та літературі

Павло Белянський. Фото: kanaldim.tv

Український письменник, автор бестселера "Я працюю на цвинтарі" та військовий із позивним "Паштет" Павло Белянський пояснив у програмі "Точка опори" на телеканалі "Дім", чому його покоління не зніме щось на кшталт "Список Шиндлера". На його думку, краще відрефлексувати події війни та відобразити їх у мистецтві зможуть ті, хто зараз ще є дітьми.

"Якщо говорити про кіно, то наше покоління не зніме "Список Шиндлера", а ось вони (діти, наступне покоління, — ред.) будуть відрефлексовувати саме так. У них буде можливість поглянути на це збоку, трішечки відсторонившись. Саме вони будуть розповідати правдиві історії цієї війни, як сторонні глядачі. У них буде більше матеріалу, ніж у нас, котрі знаходяться в самій боротьбі, в процесі. В них болить, у них зруйноване дитинство в І їм зруйнували це, і саме через це вони рефлексувати, розповідати. Коли ти — один із футболістів, що бігає полем, ти можеш розповісти про матч миттєві ситуації — як повз тебе пролетів м'яч, як тебе вдарили в ногу і ти впав. Але сторонній глядач дивиться збоку і саме він буде розповідати про це грунтовно", — поділився думкою письменник і військовий.

Павло Белянський народився на Луганщині в сім'ї військовослужбовця. Колись хотів стати військовим, але цьому завадили проблеми із зором. Уранці 25 лютого 2022 року він прийшов до пункту збору тероборони Києва, а вже ввечері отримав автомат. Брав участь у боях на Київщині, Херсонщині, Харківщині.

Повна версія інтерв'юПро роботу на цвинтарі, написання книг на фронті та хейт через російську мову: письменник і військовий Павло Белянський у "Точці опори"

Нагадаємо, Павло Белянський — письменник, сценарист, військовий із позивним "Паштет", автор бестселера "Я працюю на цвинтарі". За цією книгою зняли однойменний фільм, який отримав схвальні відгуки критиків та глядачів. 25 лютого 2022 року долучився до тероборони Київщини, а згодом вступив до лав Збройних сил України. Воював у гарячих точках на Херсонському напрямку та у Харківській області. Записи та нотатки з передової стали основою нової книги Павла Белянського, яка зараз готується до друку. Одружений, має доньку. 

Попередні випуски "Точки опори":

Медіа-партнери
Прямий ефір