"Ми — українці, і ми найкраща нація у світі": Віталій Козловський у проєкті #Муз_Оборона

Віталій Козловський. Фото: kanaldom.tv

Віталій Козловський — секс-символ українського шоубізнесу. Його старі хіти знає та співає уся країна. Нові стрімко набирають мільйони переглядів.

Як повномасштабна війна Росії проти України змінила життя та творчість — співак розповів в проєкті #Муз_Оборона на телеканалі "Дом".

"Я співаю на професійній сцені вже практично 20 років. Сьогодні мій склад розуму і моєї душі зовсім інший. І те, що для мене було важливо тоді, колись давно, сьогодні для мене вже не важливо… Для мене сьогодні важливі людські наміри, відношення до людей і підтримка людей", — говорить Віталій Козловський.

Саме тому з 24 лютого для артиста головні сцени — це бомбосховища, госпіталі та військові частини.

"Моє 24 лютого, це був п...ц. Це коли ти не можеш підбирати ні слова, ні враження", — згадує він.

Вийшов на подвір’я, там кричали люди, з паркінгу виїжджали машина за машиною, люди бігли з сумками.

Подзвонила сестра співака з Західний України, кликала терміново виїжджати з Києва та їхати до них.

"Мені здавалося, якийсь кінець світу починається. Потім я почав аналізувати ситуацію. Думаю, нікуди я не поїду. А як я поїду, а як люди, які залишаться тут, мої родичі? Одним словом, я почав дзвонити до людей, питати чи потрібна їм якась допомога. Комусь була потрібна фінансова, комусь просто потрібні були ліки, комусь їжа", — розповідає Віталій.

Віталій Козловський. Фото: kanaldom.tv

В перші дні, коли люди виїжджали зі столиці, з інших міст до західних областей, Віталій задіяв усіх своїх знайомих на заході країни й допомагав людям з пошуком житла.

До творчості повернувся згодом. Говорить, було дуже важко перестроїтись, бо життя усіх українців змінилося, і творчість змінилася.

"Вперше, напевно, в мене був намір створити щось не заради того, щоби сподобатись, а заради того, щоб бути почутим. Я зустрівся в Києві з Дімою Банновим. Я приїхав до нього на студію, і ми знайшли серед повстанських пісень пісню "Нас весна не там зустріла". Це пісня моя однолітка. Вона написана в 1985 році. І мене дивує те, що вона написана так давно, але настільки актуальна сьогодні, вона настільки передає настрій… Я створював цю пісню як крик своєї душі. Мені здавалося, що це остання пісня, яка буде від мене, як від артиста", — зазначає Козловський.

Коли співак почав їздити до військових, виступати перед цивільними, в його репертуарі була лише одна пісня про війну — "Інша весна".

"І далі в мене була пісня "Мала, танцюй". І, як правило, завжди під неї відбувалась якась магія — військові, не військові, але люди виходили танцювати. І в метро, і на полігонах, і в бомбосховищах. І це для мене величезна честь", — розповідає Віталій.

Виконавець зізнається, що пишається цими концертами, цією енергією, яка панує на них.

"Тому щоразу, коли я падаю духом, я згадую пацанів, дівчат, я бачу переселенців, дітей, які знаходяться в "ОХМАТДИТ"… І чим більше це все прилітає, чим більше стає того горя, тим більше в мене стає люті та працездатності робити, створювати, надихати, бути незламним і йти вперед", — наголошує Віталій Козловський.

"Ми збагнули, що ми — українці, й ми найкраща нація у світі. Найкраща. Про нас знає тепер весь світ. Ніхто не задумується, де знаходиться Україна, хто такі українці. Україна — це те, чим ми сьогодні пишаємось", — резюмує співак.

Віталій Козловський. Фото: kanaldom.tv

Читайте також:

Прямий ефір