Міжнародна допомога, підтримка ВПО, відновлення регіонів — інформація від ОПУ (ВІДЕО)

Кирило Тимошенко. Скриншот відео: kanaldom.tv

Офіс президента України веде перемовини з країнами-партнерами щодо їхньої участі у швидкому відновленні деокупованих регіонів України — житла та об'єктів соціальної інфраструктури. Про це сьогодні, 26 липня, розповів заступник керівника ОПУ Кирило Тимошенко на брифінгу, інформує "Дом".

За його словами, такі перемовини вже проведено з Туреччиною, Італією, Нідерландами, Естонією та євроделегацією. Йдеться про підтримку Київської, Одеської, Житомирської та Харківської областей відповідно. Ще до 28 держав направлено відповідні звернення.

Тимошенко поінформував, що за останній тиждень до України було поставлено понад 22 тис. тонн гуманітарної допомоги, а від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну вже надійшло понад 683 тис. тонн вантажів гуманітарної допомоги.

Заступник керівника ОПУ нагадав про платформу booking.help.gov.ua, покликану допомогти з розміщенням внутрішньо переміщеним особам (ВПО). Станом на сьогодні забезпечено розміщення понад 940 тис. осіб.

Триває відновлення інфраструктури на деокупованих територіях. Тимошенко доповів про перебіг відновлювальних робіт у Житомирській, Миколаївській, Київській, Сумській та Харківській областях. Детальніше — на відео:

Читайте також: Відтермінування виплати зовнішнього боргу, "газовий ленд-ліз", підтримка українців — звернення Шмигаля (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, у Харкові відновлюють зруйновані російськими обстрілами школи. Завали розбирають працівники комунальних підприємств міста, волонтери, співробітники цих навчальних закладів, випускники, батьки та люди, які мешкають у мікрорайонах поблизу. У школах закривають вибиті шибки та прибирають будівельне сміття. Педагоги обіцяють, що діти навчання обов'язково продовжать, а будівлі відновлять і наведуть лад.

Прямий ефір