Міграційна криза — як готуються на українському кордоні (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот відео: kanaldom.tv

У всіх областях України, що межують із Білоруссю, працюють посилені спільні патрулі поліцейських та прикордонників. Це пов'язано з міграційною кризою, штучно створеною режимом Лукашенка. Зокрема, у посиленому режимі охороняють кордон біля пункту пропуску "Нові Яриловичі" у Чернігівській області, повідомляє "Дом".

Туди на допомогу прикордонній службі прибули резервні підрозділи силовиків. Відпрацьовують усі можливі сценарії розвитку подій.

"Чернігівський прикордонний загін посилений резервами головної служби, посилений підрозділами Національної гвардії та Національної поліції. Ми чітко розуміємо позицію і розуміємо, що робиться на кордонах Польщі, Литви та Латвії", — повідомив начальник Чернігівського прикордонного загону, полковник Олександр Чорний.

Ситуація на українсько-білоруському кордоні — стабільна та контрольована. Точну кількість особового складу та підрозділів тут не називають, це закрита інформація. Однак стверджують, що сил достатньо, щоб запобігти будь-яким агресивним діям.

"Нашим основним завданням є протидія спробам нелегальних мігрантів порушити державний кордон. Особовий склад прикордонної комендатури пройшов відповідне навчання-злагодження і в повному складі готовий до виконання своїх завдань. Особовий склад навчаний, підготовлений до дій у разі розвитку будь-яких ситуацій, провокацій і таке інше. Спроб порушення державного кордону чи інших дій поки що не фіксується", — розповів майор, офіцер прикордонної комендатури швидкого реагування Сергій Гриценко.

Враховуючи міграційну кризу на кордоні Білорусі з Польщею, Литвою та Латвією, на українських рубежах посилили також інженерні та фортифікаційні споруди. А ще збільшили склад патрулів, які перевіряють прилеглі до кордону території.

Зазначимо, що голова Національної поліції Ігор Клименко розцінює вчорашню спробу 15 іноземців з Близького Сходу потрапити з Білорусі до України під виглядом туристів, як "промацування захищеності наших кордонів".

Читайте також: Підсумки 19 листопада: посилення на кордоні з Білоруссю, адмінпослуги для кримчан та міграційна криза (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, Україні не варто побоюватися, що мігранти, які не зуміли прорватися через білорусько-польський кордон, намагатимуться пройти через український кордон.

Україна посилено готується захищати кордон на випадок міграційної кризи. Планується застосовувати тактику ешелонного прикриття.

Читайте також: Чи застосовуватимуть зброю проти мігрантів на кордоні з Білоруссю — відповідь Держприкордонслужби

Прямий ефір