Найзолотіша Олімпіада незалежної України: згадуємо досягнення українців на Іграх-96

Олімпіада-1996. Фото: olympic.kz

Греко-римська боротьба посідає особливе місце в олімпійській історії України. Перший чемпіон на перших літніх Іграх за участі національної команди — представник цього виду спорту. Американська Атланта влітку 1996 року яскраво і переконливо відкрила світу Україну та українців. Тоді Україна здобула 9 золотих медалей — це найкращий показник за всю історію країни, повідомляє "Коло спорту" телеканалу "Дім".

1996 рік, найзолотіша Олімпіада незалежної України, нові герої світу спорту відомі та популярні донині. Зовсім юна держава перемогла і відчула, що спорт — один з головних варіантів популяризації України.

Першу медаль в Атланті здобув борець греко-римського стилю Андрій Калашников — бронза у ваговій категорії до 52 кілограмів.

Андрій Калашников

Цей вид боротьби подарував Україні й дебютне золото чемпіонату В'ячеслава Олійника, який переміг у ваговій категорії до 90 кілограмів.

В'ячеслав Олійник

Справжня зірка Олімпіади — 17-річна Лілія Подкопаєва. Глядачів та навіть суддів спортивна гімнастка підкорила неймовірною силою, стійкістю та впевненістю під час своїх виступів. Абсолютне чемпіонство плюс найкращий виступ у вільних вправах — це ще два золота до загального українського заліку. А вправи на колоді принесли Подкопаєвій ще й срібло.

Лілія Подкопаєва
Лілія Подкопаєва
Лілія Подкопаєва

Довершені рухи та божественна грація Катерини Серебрянської у художній гімнастиці, потужні удари та цілком доросла майстерність молодого Володимира Кличка "озолотили" талановитих українців.

Катерина Серебрянська
Володимир Кличко

Спритність та чітка техніка дозволили Інесі Кравець показати найкращий результат у потрійному стрибку.

Інеса Кравець

Тимур Таймазов довів, що українці є одними з лідерів у важкій атлетиці.

Тимур Таймазов

А Рустам Шаріпов "золотом" у вправах на брусах підтвердив, що спортивна гімнастика — на вершині спільних успіхів.

Рустам Шаріпов

Ще одна перемога — це чудове поєднання гострого розуму та рішучих дій у вітрильному спорті, чим відзначились Євген Браславець та Ігор Матвієнко.

Євген Браславець та Ігор Матвієнко

Срібних медалей в Атланті було дві. Крім Лілії Подкопаєвої друге місце посіла жіноча парна четвірка в академічному веслуванні — Інна Фролова, Світлана Мазій, Діна Мифтахутдінова та Олена Ронжина.

А ось бронзових нагород — 12, у таких видах, як спортивна і художня гімнастика, важка атлетика, вітрильний спорт, легка атлетика, греко-римська боротьба, а також у вільній боротьбі та стрільбі з лука.

Тоді кожен розумів вагу здобутків тих перших літніх для України Олімпійських ігор, які назавжди закарбували імена володарів нагород в історії українського спорту.

Читайте також: Останній виклик перед Олімпіадою: хто від України боротиметься на килимі Парижу

Прямий ефір