"Мені дивно, що люди плюють на це": автор книги "Я працюю на цвинтарі" Павло Белянський закликав українців пройти курси першої медичної допомоги

Павло Белянський. Фото: kanaldim.tv

Український письменник, автор бестселера "Я працюю на цвинтарі" та військовий із позивним "Паштет" Павло Белянський став гостем нового випуску програми "Точка опори" на телеканалі "Дім". У розмові з ведучою Світланою Леонтьєвою він наголосив на важливості зараз курсів першої медичної допомоги та тактичної медицини для кожного українця.

Павло Белянський народився на Луганщині в сім'ї військовослужбовця. Колись хотів стати військовим, але цьому завадили проблеми із зором. Уранці 25 лютого 2022 року він прийшов до пункту збору тероборони Києва, а вже ввечері отримав автомат. Брав участь у боях на Київщині, Херсонщині, Харківщині. Белянський звертає увагу на те, що як би не хотілося українцям зараз думати, що в Україні є мирні міста, насправді їх немає, адже "прилетіти" може будь-куди. За таких умов ми маємо вміти надавати першу допомогу при пораненнях внаслідок влучень.

"Я дуже дивуюсь, що в "тилових" містах, наприклад у Києві, куди всі розуміють, що може прилетіти, люди не носять у сумочках турнікет чи індивідуальний пакет. Хай людина не думає про інших, але це ж може трапитися з нею самою. Що ти будеш робити, якщо зараз вибухне і осколки потраплять тобі в ногу? Які дії? Це інфантильність поряд із непродуманістю. Це не про безпеку. Пройти в Києві якісь курси тактичної медицини не так важко. Це не займає багато часу, але відсоток того, що ти виживеш, буде набагато вищим. Спершу треба думати про себе. Мені дивно, що люди плюють на це", — каже письменник і військовий.

Повна версія інтерв'юПро роботу на цвинтарі, написання книг на фронті та хейт через російську мову: письменник і військовий Павло Белянський у "Точці опори"

Нагадаємо, Павло Белянський — письменник, сценарист, військовий із позивним "Паштет", автор бестселера "Я працюю на цвинтарі". За цією книгою зняли однойменний фільм, який отримав схвальні відгуки критиків та глядачів. 25 лютого 2022 року долучився до тероборони Київщини, а згодом вступив до лав Збройних сил України. Воював у гарячих точках на Херсонському напрямку та у Харківській області. Записи та нотатки з передової стали основою нової книги Павла Белянського, яка зараз готується до друку. Одружений, має доньку. 

Попередні випуски "Точки опори":

Медіа-партнери
Прямий ефір