Марафон із наповнення Вікіпедії кримськотатарською мовою запустило Мінреінтеграції — будуть призи

Крымскотатарский флаг. Фото: qha.com.ua

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України сьогодні, 15 червня, оголосило про старт онлайнмарафону  із наповнення Вікіпедії "Serbest Entsiklopediya: Пишемо кримськотатарську Вікіпедію". Про це інформує "Дом" із посиланням на пресслужбу відомства.

"Вікіпедія кримськотатарською мовою існує уже понад 13 років і недавно перетнула позначку у понад 10 тис. статей. Це великий внесок у розвиток вільних знань кримськотатарською мовою. Однак, на жаль, у мовному розділі є ще багато ключових тем, які не висвітлені достатньо, зокрема, багато статей про базові поняття відсутні чи дуже короткі", — йдеться в повідомленні.

Так, метою марафону є створення та покращення статей у Вікіпедії кримськотатарською мовою.

До участі запрошують долучатися представників кримськотатарського народу та знавців мови, особливо тих, хто проживає в тимчасово окупованому Криму.

Проведення  марафону відбуватиметься за двома категоріями:

  • 1000 статей, які є базовими у всіх мовних розділах Вікіпедії;
  • 100 статей, пов’язаних з Україною, Кримом, кримськотатарською культурою та традиціями, історичними персоналіями тощо.

Статті можна писати самостійно або перекладати з української чи інших мов. Усі статті повинні відповідати правилам Вікіпедії, зокрема не містити порушення авторських прав, бути написані у нейтральному енциклопедичному стилі та посилатися на незалежні авторитетні джерела.

Крім того, усі учасники й учасниці конкурсу можуть поборотися за призи й пам'ятні сувеніри. Організатори нагородять десятьох учасників, які зроблять найбільший внесок у межах усього марафону (відповідно до правил та вимог Вікіпедії). Можливі також додаткові призи та номінації.

У червні організатори проєкту проведуть вебінар із редагування кримськотатарської Вікіпедії. Щоб зареєструватися, треба заповнити анкету за посиланням.

Перелік статей для створення і покращення, інструкція з редагування Вікіпедії, а також інша додаткова інформація доступні на сторінці Марафону в кримськотатарській Вікіпедії за посиланням.

Марафон триватиме до 15 липня 2021 року.

Читайте також: Онлайнкурси та статті в "Вікіпедії" — за популяризацію кримськотатарської мови візьмуться в Мінреінтеграції (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, Мінреінтеграції запустило у тестовому режимі версію свого офіційного вебсайту кримськотатарською мовою. Повноцінний запуск буде завершено протягом 2-3 місяців після закінчення усіх технічних робіт.

Прямий ефір