"Коли поруч смерть, як на цвинтарі, так і на війні, люди стають відвертими": Павло Белянський розповів про написання книги "Я працюю на цвинтарі" та зйомки фільму

Павло Белянський. Фото: kanaldim.tv

Український письменник, автор бестселера "Я працюю на цвинтарі" та військовий із позивним "Паштет" Павло Белянський став гостем програми "Точка опори" на телеканалі "Дім". У розмові з ведучою Світланою Леонтьєвою він поділився власним досвідом роботи на цвинтарі, розповів про написання книги та зйомки однойменного фільму.

Белянський народився на Луганщині в сім'ї військовослужбовця. Колись хотів стати військовим, але цьому завадили проблеми із зором. Перебравшись до Києва, Павло почав працювати в похоронному бізнесі.

"Це була просто робота. Пам'ятаю, як приїхав на Дарницький цвинтар, щоб підписати кілька паперів. Біля будівлі стояв сумний директор, бо влітку хоч щось там відбувається, а попереду був дуже сумний період. До нього підійшла жіночка в чорній хустці і сказала: "У мене таке горе — чоловік помер". А він їй: "Так це ж чудово! Проходьте". Я зрозумів, що про це треба писати. Я — спостережлива людина, завжди щось таке підмічаю. Раз написав, два написав. Коли поруч смерть, як на цвинтарі, так і на війні, люди стають відвертими. За таким і цікаво, і лячно спостерігати. Так і вийшла книжка", — поділився Павло Белянський.

Кадр із фільму "Я працюю на цвинтарі" (2022)

Восени 2022 року в український прокат вийшов фільм "Я працюю на цвинтарі". Це історія колишнього архітектора, який має похоронний бізнес. Історія про страх смерті та жагу до життя, де кумедне та трагічне завжди поруч. Павло Белянський сам написав сценарій до стрічки і навіть зіграв у ній невелику роль.

"Все це продюсери, Андрій Корнієнко мене змусив. Це важка робота. В мене ще й була роль із кількома словами. Декілька дублів писали. Дуже гарний акторський склад і красива картинка", — розповів письменник та сценарист.

На зйомках фільму Віталію Салію, який зіграв головного героя Сашу, не раз доводилося прогулюватися цвинтарем голяка. Ця сцена є улюбленою у Павла Белянського.

Повна версія інтерв'юПро роботу на цвинтарі, написання книг на фронті та хейт через російську мову: письменник і військовий Павло Белянський у "Точці опори"

Нагадаємо, Павло Белянський — письменник, сценарист, військовий із позивним "Паштет", автор бестселера "Я працюю на цвинтарі". За цією книгою зняли однойменний фільм, який отримав схвальні відгуки критиків та глядачів. 25 лютого 2022 року долучився до тероборони Київщини, а згодом вступив до лав Збройних сил України. Воював у гарячих точках на Херсонському напрямку та у Харківській області. Записи та нотатки з передової стали основою нової книги Павла Белянського, яка зараз готується до друку. Одружений, має доньку. 

Попередні випуски "Точки опори":

Медіа-партнери
Прямий ефір