Клинок королеви: переможні традиції та нова олімпійська мета Ольги Харлан

Ольга Харлан. Фото: kanaldim.tv

Переможний клинок у руках королеви фехтування — Ольга Харлан зберігає пристрасть до змагань і бажання удосконалювати майстерність. Українська чемпіонка ніколи не обмежувала проявів свого таланту і це приносило в її життя справжню радість. Як завжди смілива і щира Ольга Харлан — у програмі "Коло спорту" на каналі "Дім".  

Українська шаблістка Ольга Харлан — одна з найкращих фехтувальників сучасності. Олімпійська чемпіонка і рекордсменка за кількістю перемог на Чемпіонатах світу взяла участь у національному турнірі. 

"Це дуже класно, тому що дім — це дім. Те, що ми проводимо змагання, є доказом того, що ми йдемо далі. Нам треба жити, змагатися і робити те, що любимо. Я бачу, що змагання проводяться на високому рівні, і це дуже приємно", — каже Харлан.

На київській доріжці Харлан стала чемпіонкою України в особистих і командних змаганнях. Великий спортивний досвід допомагає їй бачити важливі деталі та висловлювати свою професійну думку. 

"Є багато молодих по 14-15 років. Велику роботу тренерам і всім спортсменам доведеться проробити, щоб вийти на міжнародний рівень і показувати якісний результат. Вважаю, що повинен бути якийсь резерв нашої команди, тому що ми не вічні. Харлан не буде вічно фехтувати", — додає вона.

Рік тому Харлан була консультантом юнацької збірної України, однак про повноцінну тренерську діяльність поки не замислюється. 

"Я ще спортсмен, я ще тренуюсь і виступаю. Попереду, я сподіваюсь, Олімпіада. Робитиму все, щоб туди потрапити. Ми тренуємося з новим старшим тренером в Італії, де зараз безпечно. Робота кипить, готуємося до Олімпійських ігор", — пояснює Ольга.

Харлан є потужним голосом України у світовому фехтуванні. Чи не щодня Ольга говорить про російську повномасштабну агресію, а важливі перемоги дають можливість привертати більше уваги вболівальників і преси до війни в нашій державі. 

"Потрібно, щоб наш прапор піднімався, щоб наш гімн лунав, щоб українські спортсмени були і розповідали про Україну. Як не крути, а спортсмени — це також зв'язок із зовнішнім світом. Я за останній рік дала стільки інтерв'ю закордонним ЗМІ, що, напевно, за все життя стільки не давала", — розповідає фехтувальниця.

Рідне місто спортсменки, Миколаїв, від початку повномасштабного вторгнення незліченну кількість разів було мішенню терористичних атак Росії. 

"Це було прикордонне місто, тож трошки важко йому, але воно живе. Люди повертаються, намагаються жити. Звісно, там багато чого розбомблено — я приїхала, бо повинна була це бачити. Дуже важко було оглядати це все, але така зараз наша реальність", — говорить шаблістка. 

Приголомшена та обурена Ольга Харлан рішенням Міжнародної федерації фехтування, яка допустила росіян і білорусів до змагань у передолімпійський рік. 

"Ці рішення дуже засмучують. Ти вважаєш, що світ зможе тебе зрозуміти, деякі європейські федерації, американські, канадські нас підтримають, але цього виявилося недостатньо. Ми були б дуже раді, якби нас підтримав весь світ, а не просто стояв осторонь і дивився, що там якийсь конфлікт. Це не конфлікт, це війна", — каже Ольга.

2008 року у Пекіні фехтувальниця Ольга Харлан у складі команди шаблісток виграла своє перше олімпійське "золото". Вже за рік Ігри у Парижі можуть стати п'ятими у кар'єрі української зірки спорту. Вона впевнено йде до своєї нової олімпійської мрії.

Більше спортивних новин:

Прямий ефір