"Якщо повертатися, то красиво": Олег Верняєв готується до дебютних змагань після дискваліфікації

Олег Верняєв. Скриншот: kanaldim.tv

Олімпійський чемпіон зі спортивної гімнастики Олег Верняєв заслужено та дуже впевнено зібрав велику колекцію найвищих нагород. Впродовж восьми років кар'єра Верняєва розвивалася бездоганно, аж поки не стався прикрий та скандальний випадок із нібито вживанням допінгу — Олегу, його друзям, колегам і шанувальникам довелось битися за честь і репутацію. Час цих випробувань позаду, чемпіон знову у великому спорті, йдеться у програмі "Коло спорту" на каналі "Дім".

У березні Олег Верняєв офіційно отримав змогу повернутися до змагань. Українцю скоротили з 4 до 2 років термін дискваліфікації через допінг — це одна з найважливіших його перемог поза змаганнями. 

"Для мене це найбажаніше, що можна було уявити. Мій адвокат казав, що великою перемогою буде, коли ми доб'ємося двох років. У нас це вийшло", каже спортсмен.

Одразу після офіційного оголошення тренери збірної України зі спортивної гімнастики долучили Верняєва до роботи у команді. Це рішення не було несподіваним, каже Олег. Крок за кроком він планує відновлювати свою кар'єру.

Тренування у лавах національної команди набагато інтенсивніші за звичайні заняття у залі: десятки спроб, відпрацювання елементів на гімнастичних снарядах та поза ними, злети, падіння і робота над собою кожного дня.

"Є зайва вага, але її можна легко прибрати за два-три місяці нормальних тренувань, режиму і виключення з харчування деяких моментів. Я, по суті, два з половиною роки нічого не робив, тож треба час, аби звикнути", — ділиться Верняєв. 

Олег Верняєв. Фото: facebook.com/oleg.verniaiev

Надто складним для Олега, як і для всіх українців, був 2022 рік. Уродженець Донецька вже дев'ять років не був у рідному місті через російську окупацію. Впродовж 2022-го Олег допомагав людям, які постраждали від злочинів терористів, відвідував міста на сході України та підтримував наших військових. 

"Я не волонтер, тому що я офіцер у спортроті в центральному спортивному клубі. Але моя сім'я і друзі волонтерять. Я ж просто допомагаю своїми соціальними можливостями і знайомствами. Нещодавно їздили у Харківську та Донецьку області, до президентської окремої бригади. Треба робити все задля перемоги країни", — говорить він. 

Попри те, що Міжнародний олімпійський комітет рішуче засуджує агресію Росії проти України, ця та інші спортивні організації уперто не помічають різниці у житті й підготовці українських і російських атлетів. 

"В Росії всі тренуються, все добре, у них все нормально, ніяких проблем, а в нас то зі світлом були проблеми, то [повітряна] тривога, то ще щось. Багато тренерів і молодих спортсменів повиїжджали за кордон і не хочуть повертатись. Війна трохи зруйнувала наш спорт", — каже Верняєв.

Олег Верняєв. Фото: facebook.com/oleg.verniaiev

Причини рішень МОК і федерацій із видів спорту про повернення росіян та білорусів на міжнародній арені є для Верняєва очевидними. 

"Я казав ще на самому початку, що їх відсторонять на рік, аби показати, що вони з нами і приєднуються до санкцій. А потім їх повернуть, тому що (...) гроші, гадаю, вирішують усі запитання", — вважає спортсмен.

Попри ницість функціонерів збірна України продовжує виступати і здобувати нагороди. До своїх дебютних змагань після дискваліфікації підходить і Олег Верняєв. Це вітчизняний турнір, але його важливість надвисока. 

"Простих змагань не буває, а особливо для мене. Якщо повертатися, то повертатися красиво. Якщо я не не буду боротися за медалі, то який сенс взагалі працювати і повертатися?" — каже він. 

Олімпійський чемпіон Ріо-де-Жанейро та чемпіон світу у вправах на брусах, шестиразовий переможець європейських змагань бачить і вітає успіхи нового покоління. Проте наполегливість і майстерність майже 30-річного Верняєва здатні повернути не лише місце у національній команді, а й роль її лідера.

Більше спортивних новин:

Медіа-партнери
Прямий ефір