Як пройти ідентифікацію пенсіонерам із ОРДЛО через "Дію" — покрокова інструкція (ВІДЕО)

"Дія". Фото: day.kyiv.ua

Тепер пенсіонери з окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) зможуть проходити ідентифікацію віддалено. Перетинати лінію дотику кожні пів року для цього не доведеться. Достатньо лише мати смартфон із встановленим застосунком "Дія", інформує "Дом".

Авторизацію в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду за допомогою електронного підпису "Дія.Підпіс" уряд прирівняв до фізичної ідентифікації. Таким чином держава вдосконалила механізм виплати пенсій та допомог, зокрема і для жителів ОРДЛО. Адже через те, що робота більшості контрольних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ) заблокована незаконними збройними формуваннями, жителі тимчасово окупованих територій не можуть особисто приїхати до відділень фонду.

"Згідно з постановою, з'являється така опція, як віддалена верифікація. Ми зараз знаємо, що діють карантинні обмеження. І відкладено на цей момент, що люди повинні проходити цю верифікацію для того, щоби не зупинялися пенсії", — повідомив "Дому" заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Снавер Сейтхалілєв.

Для тих, хто не може фізично звернутися до місцевого відділення Пенсійного фонду, достатньо мати під рукою смартфон, застосунок "Дія" та доступ до інтернету. Ідентифікація займає кілька хвилин.

Як пройти віддалену ідентифікацію:

  • Завантажте застосунок "Дія".
  • Авторизуйтесь у застосунку "Дія" за допомогою картки або через систему BankID.

Після реєстрації у застосунку:

  • Перейдіть в "Меню".
  • Далі перейдіть в "Дія.Підпіс" і натисніть "Створити".
  • Підтвердіть свою особистість через перевірку за фото, NFC або BankID.
  • Придумайте п'ятизначний код для "Дія.Підпис".

Із цим електронним підписом авторизуйтесь на порталі Пенсійного фонду України та ідентифікуйте себе онлайн.

Нововведення допоможе людям не тільки зберегти своє здоров'я, але й заощадити час, сили та гроші, впевнені в Кабінеті міністрів. Уже сьогодні тим, хто не може самостійно розібратися, як користуватися застосунком, допомагають представники гуманітарних місій.

Керівник гуманітарної місії "Проліска" Євген Каплін зазначив, що на КПВВ "Станиця Луганська" у Луганській області приходять сотні пенсіонерів, у яких немає смартфонів.

"Ми допомагаємо, даємо напрокат свій смартфон, допомагаємо встановлювати "Дію". Сотні звернень йде на день у Станиці Луганській", — повідомив Каплін.

Обіцяють навіть надрукувати інструкцію в газетах. Для тих, кому буде складно ідентифікуватися онлайн — звичний варіант авторизації залишається чинним.

"Ми говоримо, що ця послуга — це як опція. Завжди залишається можливість офлайн це робити. Але ми віримо, що з часом, ми бачимо таку статистку, що кількість людей, хто користується саме цифровими послугами, зростає постійно. Тому що люди бачать для себе переваги", — пояснив Сейтхалілєв.

Не варто боятися і за персональні дані. Їхній захист — на найвищому рівні, стверджують експерти.

"Хочу сказати, що Міністерство цифрової трансформації робить дійсно надзвичайно важливу роботу в плані захисту конфіденційних даних своїх користувачів. Зокрема і користувачів похилого віку. Насамперед, щоби пенсіонерам було зручно користуватися застосунком. Застосунок ніколи не запитує конфіденційну інформацію безпосередньо", — повідомив експерт у галузі комп'ютерних інновацій Костянтин Євтушенко.

До того ж, наголошують експерти, зберігання даних у цифровому форматі набагато безпечніше, ніж у звичному — друкованому.

"Будь-який захищений канал зв'язку — і з банками — він абсолютно безпечний. Якщо клієнт переходить з одного відділення банку до іншого або між банками, використовує застосунок "Дія", або портал "Дія", все обміни інформацією є безпечними на цей момент", — зазначив Євтушенко.

Планують в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України найближчим часом запровадити й інші цифрові послуги. Найближчим часом у "Дії" з'явиться можливість онлайн змінити місце реєстрації для внутрішньо переміщених осіб і продовжити дію адресної грошової допомоги. А наступного року введуть опцію отримання довідки ВПО в цифровому форматі.

Читайте також: Оформлення документів, виплата пенсій і штрафи для жителів ОРДЛО — всі подробиці: "Официальный разговор" з Олександрою Дворецькою

Нагадаємо, громадяни України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, зможуть проходити віддалену ідентифікацію для отримання пенсій та соцвиплат. Йдеться про людей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи (ВПО). Таке рішення 22 вересня ухвалив Кабінет міністрів.

Раніше повідомлялося, як працюватиме для жителів ОРДЛО ідентифікація пенсіонерів онлайн.

Читайте також: Підсумки 9 жовтня: кадрові перестановки в Кабміні, ідентифікація пенсіонерів ОРДЛО та ситуація з COVID-19 (ВІДЕО)

Прямий ефір