Як після звільнення військовому отримати виплати за відпустку, пояснила юрист (ВІДЕО)

Елена Вдовыка. Скрин из видео: kanaldom.tv

Якщо учасник АТО/ООС звільнився з військової служби, які не скориставшись додатковою відпусткою, він може звернутися за отриманням компенсації. Навіть якщо з моменту звільнення вже пройшло кілька років. Про це в програмі "Имею право" телеканалу "Дом" розповіла юристка, начальник відділу Білоцерківського місцевого центру безоплатної правової допомоги Олена Вдовика.

Вона нагадала, що учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок воєнний дій мають право на додаткову оплачувану відпустку протягом 14 днів на рік.

Але не всі військові встигають скористатися таким правом.

"Таке надання відпустки зараз стоїть залежно від особливого періоду, який був введений на території України в березні 2014 року указом президента. Тому учасники бойових дій з 2014 року не можуть отримати цю додаткову відпустку", — пояснила Вдовика.

Водночас ст. 10 прим. 1 закону України "Про соціально-правовий захист військовослужбовців та їх сімей" свідчить про те, що в рік звільнення військовослужбовця з частини з ним повинні здійснені бути всі розрахунки, зокрема за основну і додаткову невикористану відпустку.

"І коли ви на руки отримуєте наказ командира частини, то в цьому наказі повинні бути згадки про те, що з вами будуть виконані всі ці розрахунки. Якщо його немає, і навіть якщо вже минуло, скажімо, 3 роки, ви можете зараз звернутися до командира частини та попросити виплатити цю компенсацію", — пояснила юрист.

Трудові спори не мають терміну давності. Але потрібно бути готовим до того, що командир частини відповість відмовою. Тоді залишиться єдиний варіант розв’язання проблеми — це звернутися до суду.

"Зараз суди задовольняють всі позови з таких питань", — повідомила Вдовика.

Вона наголосила, що 16 травня 2019 року постановою Верховного суду України було затверджено право учасників бойових дій на отримання такої компенсацій після звільнення з військової частини.

Читайте також: Як підтвердити власність на земельну ділянку, розповів юрист (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір