Гурт "Крихітка" присвятив кліп на пісню "Ланцюг" важливості реабілітації ветеранів через спорт

Олександра Кольцова. Фото: facebook.com/Sasha Koltsova

Український гурт "Крихітка" представив кліп на пісню "Ланцюг", в який увійшли кадри з відбору до національної збірної України в Invictus Games. Відео було створено разом із фондом допомоги армії "Повернись живим", аби привернути увагу до важливості реабілітації українських ветеранів через спорт.

До ефіру "Ранку Вдома" доєдналися лідерка гурту "Крихітка" Олександра Кольцова, а також керівник ветеранського відділу фонду "Повернись живим" Тарас Ковалик, аби пояснити, чому реабілітація через спорт така важлива для ветеранів та ще багато іншого.

— Пісня "Ланцюг" не є новою і до війни сприймалася як особиста Сашина історія. Як сталося, що вона набула інакших сенсів? 

Кольцова: Зараз музика має приносити трішки більше в життя, ніж просте піднесення бойового духу. Ми думали, як зробити це цікавіше, сучасніше і корисніше. Я написала Олександрі Гайворонській з фонду "Повернись живим" (менеджерка з партнерств у фонді, — ред.) і запитала, чи хочуть вони долучитися та чи збирають зараз на щось. Вона порекомендувала мені висвітлити програму реабілітації ветеранів через спорт. Це прекрасний привід для колаборації, тому що пісня зазвучала інакше. Інакше сприймаються і спортсмени у відео. 

— Яка зараз статистика щодо ветеранів? Які перспективи?

Ковалик: Статистики немає. Це ті люди, які були травмовані, захворіли чи були поранені і були звільнені з війська. Це хлопці та дівчата, які служили, але більше не можуть є непридатними. Вони потребують підтримки і дієвих способів реабілітації. Дякую "Крихітці" за роботу, що відображає тих хлопців і дівчат не жертвами і постраждалими, а з силою духу. У кліпі є кадри з відбору до національної збірної України до міжнародних паралімпійських спортивних змагань Invictus Games — Ігри нескорених. Більше 40% учасників цих змагань зазнали поранень та травмувань за останній рік. Частина з них повернулася до служби.

— На що саме збираються кошти за допомогою цього кліпу?

Кольцова: На масштабну програму реабілітації, яка дозволить пораненим людям більше займатися спортом на адаптивних тренажерах. Мало просто поставити тренажери чи спеціальне устаткування, потрібні реабілітологи, потрібно залучати людей з громади, працювати з місцевою владою. У кожного з нас буде знайомий чи член сім'ї ветеран. Наше суспільство має бути більш інклюзивним і перестати ділитися на "звичайних цивільних" і "ветеранів", тому що ми всі разом у цьому човні. Насправді нас не так багато чого відрізняє.

Ковалик: Частина героїв, яких ви побачили в кліпі, у вересні відправиться на Ігри нескорених у Дюссельдорф, і ми маємо їх підготувати. Після повернення зі змагань розпочнеться другий етап. У цих травмованих людей є бар'єр, особливо коли це свіжі поранення, як бути серед людей з травмою, показувати це, як приходити в публічне місце. Недостатньо мати інклюзивний спортзал, потрібно ще працювати з людиною, щоб вона могла прийти і займатись, не соромлячись свого вигляду і свого поранення. На полі бою ми разом знищували ворога, вдома, в тилу, наше завдання полягає у об'єднанні навколо якісного повернення до життя.

Читайте також: Вокалістка гурту "Крихітка" створює прикраси з уламків та розбитих вікон

Прямий ефір