"Готуйте різні фінансові кишеньки": фінансистка Юлія Баткалова вчить правильно зберігати гроші

Юлія Баткалова. Фото: kanaldom.tv

У 2023 році українцям радять користуватися різними інструментами для збереження своїх грошей. Вкладати кошти варто лише в ті активи, які можна порівняно легко обміняти. Це передусім облігації та акції, розповіла засновниця школи фінансів, практичкуюча інвесторка Юлія Баткалова у "Ранку Вдома".

Враховуючи досвід 2022 року Юлія Баткалова порадила українцям  мати якомога більше місць для зберігання грошей.

"Пам'ятайте про диверсифікацію і навчіться тримати фінанси у різних активах. Наприклад, у людини є одна тисяча доларів і вона поклала цю суму на депозит. Це не буде диверсифікацією. Якщо поділити цю суму, наприклад, частково на депозит, частково на цінні закордонні папери, або військові облігації, то це вже диверсифікація. Тобто треба перестрахуватись, бо раптом з якимось з цих інструментів щось трапиться. Наприклад, пропаде депозит, бо банк збанкрутує ", — пояснила фінансова експертка.

Також фінансистка порадила не тримати при собі багато готівки. 

"Готівка це завжди добре, але це не повинна бути велика сума. Якщо ви її вже відклали, то частину тримайте у валюті, частину — у гривнях. При виїзді за кордон пам'ятайте про ліміт — 10 тисяч доларів на особу. Це сума, яку не треба декларувати", — нагадала Юлія Баткалова.

Повне інтерв'ю: Куди інвестувати гроші у 2023 році: фінансистка Юлія Баткалова

Також читайте:

Прямий ефір