Якою має бути зайнятість населення для відновлення України — цифри від Мінекономіки 

Офіс. Фото: unsplash.com

За підрахунками Міністерства економіки, рівень зайнятості в Україні до 2032 року має зрости на 67%. Створення ринку праці, який відповідатиме такому прогнозу, вже є одним з ключових пріоритетів економічної політики. Зокрема, в Україні запроваджені активні програми зайнятості на кшталт "єРобота", з посиланням на Команду підтримки реформ Мінекономіки, передає "Дім".

З початком великої війни кількість працівників в Україні зменшилася на 21%, а кількість ФОП — на 49%. Попри це, уряд України визначив амбітні плани відновлення, зокрема досягнення ВВП у розмірі 246 млрд доларів США до 2032 року. Для цього зайнятість має зрости на 67% порівняно з 2022 роком.

Додаткові передумови для сталого розвитку офіційної зайнятості в Україні створить також прийняття нового Трудового кодексу. За очікуваннями Мінекономіки, це сприятиме переведенню економічно неактивного населення у активне та подоланню "сірої" зайнятості, що за різними оцінками сягає 10-15%.

Ще одним нерозкритим ресурсом на ринку є люди з інвалідністю, які готові працювати. За даними Мінсоцполітики, в Україні 2,7 млн людей мають інвалідність, більше половини з них — у працездатному віці. Працює лише кожен третій з них. Очікується, що набудуть поширення компенсації роботодавцям фактичних витрат за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю, що стало доступним у 2023 році.

Читайте також: Підводні камені кешбеку та переваги програм лояльності — поради фінансової експертки

Прямий ефір