Фестиваль американського кіно "Незалежність" стартував в Україні: про родзинки заходу розповіла менеджерка Анна Бурдіна

Анна Бурдіна. Скриншот: https: kanaldim.tv

Одночасно у трьох містах України — Києві, Одесі та Львові стартував XII фестиваль американського кіно "Незалежність". Ця подія — більше ніж просто кінофестиваль. Це форум для дослідження потенціалу світового кіно та здатності кінематографістів розглядати найважливіші суспільні проблеми через призму мистецтва.

Фестиваль дозволяє глядачам стати учасниками процесу творення фільмів. Невіддільна його частина — паралельна програма тематичних обговорень і майстер-класів, створена для того, щоб збагатити враження ентузіастів кінофестивалю і надати молодим кінематографістам унікальну нагоду поспілкуватися з досвідченими фахівцями. Про особливості цьогорічного фестивалю у "Ранку Вдома" розповіла менеджерка "Незалежності" Анна Бурдіна.

Ведучі — Ірина Хоменко та Лілія Ребрик.

— Чим виділиться цьогорічний фестиваль?

Тим, що він взагалі відбудеться. Торік ми підготували програму, але через вторгнення ми не змогли провести цей фестиваль. Ми повністю змінили всю програму, ми поміняли локації й зараз, я сподіваюся, зможемо представити вже нову програму XII фестивалю. Фестиваль проходить за підтримки Посольства США в Україні.

Ми намагаємося співпрацювати з американськими компаніями, які пропонують незалежне кіно. Представляємо фільми Independent Spirit  — це відома нагорода в американському незалежному кінематографі.

Також покажемо призерів Каннського та Венеціанського кінофестивалів, номінантів на "Оскар" та дуже відомі фільми, яких ще не показували в Україні. Сподіваємось, наші глядачі зможуть побачити таке кіно вперше на великому екрані.

— До речі, чого очікувати від ігрової та документальної програм?

По-перше, всім шанувальникам Квентіна Тарантіно пропонуємо ретроспективу. Це три фільми. Також буде шість ігрових фільмів. Наприклад, "Після Сонця" — це найкращий дебют минулого року. "Тар" — це шість номінацій на "Оскар" від Кейт Бланшетт. Фільми Independent Spirit — "Пісня про кохання" та "Перевірка".

Сподіваюся, що після показу у глядачів буде можливість поспілкуватись з режисерами. Також буде фільм "Реаліті". На фестивалі його можна буде побачити вперше. Лише за два тижні стрічка вийде в прокат. До речі, це історія американки, яка доповіла про втручання Росії у вибори у США.

В документальній програмі будуть різні фільми. Один з них — "Вся ця краса та кровопролиття". Стрічка — номінант на "Оскар", яка розповідає історію активістки, яка зараз висловлює протест через фінансування культури магнатами опіоїдного бізнесу. Ця стрічка була на всіх фестивалях по світу, і нарешті, добралася в Україну.

У програмі буде й фільм "Предмет". Він стане у пригоді тим, хто знімає документальне кіно. Буде розповідь про те, що трапляється з героями після того, як фільм вийде у світ.

Також ми покажемо документальну стрічку, яка отримала головний приз на Sundance Film Festival — "Я тебе там не бачив". Фільм знятий людиною на візку, яка показує світ зі свого ракурсу. Після цього показу, ми хочемо зробити обговорення з активістами, які розвивають інклюзивну тему в Україні. Нам потрібно змінювати наше ставлення до людей у візках.

Також пропонуємо подивитися фільм "Чемпіони" — про інклюзивну команду з баскетболу. Дійсно дуже класна комедія. Всі прибутки з показу цього фільму ми передамо інклюзивний пекарні Good bread from Good people. До речі, усіх працівників пекарні ми запросили на перегляд фільму.

— Однією зі складових фестивалю є освітня програма? Як потрапити на майстер-класи? Кого запросили у ролі викладачів?

— Цю програму ми готуємо разом з American Film Showcase. Компанія домовляється з відомими продюсерами та режисерами, які навчають знімати кіно.

Зокрема, це Керолін Джонз з лекцією "Емоційний інтелект у кінодокументалістиці". Ді Джей Джонсон — "Сторітелінг і соціальний вплив" та Іззі Чан — "Розробка комунікаційної стратегії для вашого документального фільму".

Під час зустрічей спікери розглядатимуть кейси з власного досвіду та розкажуть про дієві техніки роботи з документальними героями, структурою оповіді, фестивальною та прокатною стратегією тощо. Майстер-класи відбудуться у форматі Zoom-конференції без трансляції та матимуть синхронний переклад на українську мову. Доступ вільний за попередньою реєстрацією.

Також цікаві гості "Ранку вдома":

Прямий ефір