Допомога сім'ям загиблих військових: Юрій Кривошея та Владислав Ігнатов розповіли про співпрацю Yakaboo та благодійного фонду "Соборна"

Юрій Кривошея та Владислав Ігнатов. Скриншот: kanaldim.tv

Співзасновник національної книжкової платформи Yakaboo Юрій Кривошея та директор БО "Благодійний фонд "Соборна" Владислав Ігнатов розповіли про спільні проєкти підтримки сімей загиблих військових. Це різні ініціативи, до яких долучається соціально відповідальний бізнес. Втім, головне — перспективи виховання освіченої нації. Проєкт підтримки включає фінансову допомогу, освіту, психоемоційну підтримку дітей та матерів. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Ведучі — Лілія Ребрик та Ірина Хоменко.

— В чому полягає співпраця книжкової платформи Yakaboo та фонду "Соборна"? Довкола яких цінностей будується ваше партнерство?

Кривошея: Наша співпраця включає дуже багато аспектів. По-перше, будь-який бізнес й не тільки в Україні повинен бути соціально відповідальним. Якщо ми кажемо про сучасну історію, то з 2014 року Yakaboo розпочала багато цікавих проєктів. Наприклад, "Бібліотека Героїв". Ми постачали книжки нашим військовим. Цікаво, що запити були різні: бізнес нон-фікшн, література різними мовами. Наша співпраця з фондом "Соборна" має додатковий вектор — допомога дітям загиблих героїв. Враховуючи, що потреби різні, тому й наша співпраця багатогранна.  

Ігнатов: В цілому діяльність фонду — це піклування про дітей загиблих героїв. Головним чином це піклування про майбутнє покоління, про яке не можна забувати. Партнери, які долучаються до ініціативи, поділяють наші цінності. Вони не прийшли допомогти одноразово, вони дивляться в майбутнє разом з нами.

— Скільки приблизно дітей зараз під вашою опікою? Яка це допомога, до якого віку?

Ігнатов: Це комплексна підтримка. Ми прагнемо розкрити особистість кожної дитини, яка в майбутньому розвиватиме державу. Наразі ми опікуємося 199 дітьми, які отримують фінансову допомогу щомісяця. Так триватиме до досягнення ними двадцятиоднорічного віку. Завдяки співпраці з Yakaboo, це є можливим.

Йдеться не лише про фінансову підтримку сімей загиблих героїв, а й про освіту та розвиток дитини. Триває підтримка й жінок, за їх запитами. Проєкт ми реалізуємо з вересня 2022 року.

— Хто став ініціатором цього проєкту?

Кривошея: Я поясню, чому Yakaboo приєдналося. Все те, що ми робимо, має довгострокову стратегію. Якраз фонд "Соборна" — це історія про довгострокову побудову екосистеми. Для того, щоби тривалий час підтримувати дитину загиблого героя треба реалізовувати різні запити. У наших організацій дуже багато спільного.

Нагадаю, місія Yakaboo — зробити Україну найбільш читальною країною в Європі. Це для того, щоб наша нація була ще потужнішою. Діти загиблих героїв — це фундамент нашої нації.

Стосовно психологічної реабілітації, то давно доведено, що паперова книга — це природний антидепресант. Тобто читати — це не тільки про навчання та розвиток. Це потрібно й для якісної психологічної реабілітації.

Що стосується засновників та ідеологів проєкту, то їх кілька. Я, наприклад, відповідальний за канадський вектор. Стосовно СЕО Club, то я теж є його учасником. Наша організація не чекає допомоги, а сама збирає ресурси для того, щоб досягти результату, про який вже говорив Владислав.

— Як долучитися до вашого проєкту?

Кривошея: Головне, щоб було бажання. Крім донатів у фонд, можна долучатися до різних ініціатив Yakaboo. Наприклад, у якоїсь компанії чи окремої людини є можливість допомогти товаром, послугами, потужностями чи будь-якими іншими інструментами. Інколи люди кажуть у мене нема стільки грошей чи можливостей, але, повірте, будь-який крок назустріч має значення.

Ігнатов: В першу чергу долучаються компанії або фізичні особи, які поділяють нашу позицію, хочуть підтримувати дітей. Дійсно це не завжди про гроші. Наприклад, за ініціативою фізичної особи нам передали дві тисячі пар взуття для сімей загиблих військових. Вже все розподіляється між сім'ями. Подібна ініціатива була і з одягом. Український підприємець передав 1165 одиниць дитячого одягу для сімей загиблих героїв.

Таких кейсів дуже багато. Зокрема, передавали ноутбуки, планшети, електросамокати. Тобто за запитами родин є відпрацювання. Співробітники фонду підтримують контакти з сім'ями, знають їхні потреби та самі пропонують допомогу.

Досить суттєвим ресурсом в цій співпраці є СЕО Club. Для розвитку цього напрямку наразі ми вбачаємо вихід на зовнішні ресурси поповнення коштів для того, щоб розвивати цю програму. Бо насправді її ініціювали члени СЕО Club ще у 2014 році, з самого початку російської агресії. Вона не була настільки публічною. Втім, після повномасштабного вторгнення ми ухвалили рішення створити низку публічних проєктів, одним з яких є фонд "Соборна" і його підтримка.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір