Це історії, які надихають, — ведучий програми "Діло буде" Сергій Лиховида

Сергій Лиховида. Скриншот: kanaldim.tv

Програма "Діло буде" на телеканалі "Дім" виходить щосереди о 20:00. Проєкт розповідає історії тих українців, які під час повномасштабної війни продовжують розвивати свій бізнес або започатковують новий. Особливу увагу автори проєкту приділяють розповідям про релокацію малого та середнього бізнесу, історіям переселенців, які зуміли налагодити власну справу на новому місці. У "Ранку вдома" ведучий програми "Діло буде" Сергій Лиховида розповів про історії, які його вразили та зізнався, кого зацікавить проєкт.

 Ведучі — Ірина Хоменко та Лілія Ребрик.

— Назва проєкту "Діло буде" говорить сама за себе. Втім, хочеться подробиць. Що це за діло, і що буде?

— Справ дійсно багато. Українці — це незламна нація, я вкотре в цьому переконався під час фільмування програми. Кожен епізод —  це неймовірна історія. Герої — круті люди, які змогли провадити бізнес навіть під час війни. Хтось тримає равликові ферми, хтось виготовляє крафтове морозиво.

Переважно ці релоковані бізнеси з Херсону, Харківщини та областей, які були окуповані. Власники цих бізнесів знайшли ресурси, аби відроджувати справу на новому місці. Вони швидко зорієнтувалися. Хтось тепер працює у Вінниці, хтось —  в Івано-Франківську, Львові. При тому вони втратили дуже багато, але не втратили віру.

Мені було дуже цікаво, бо в кожному епізоді я пробував щось робити. Збирав равликів, готував морозиво. Зізнаюсь відверто, що я 10 років мірю про власну справу, але не можу визначитися. Можливо цей проєкт мені допоможе знайти себе. Додам, що кожна історія залишає відбиток в моєму серці. Не можливо бути байдужим. 

 Яка цільова аудиторія проєкту?

—  Здається, цікаво буде всім. Бо побачити, як це в умовах повномасштабного вторгнення вивезти обладнання, швидко зорієнтуватись на новому місці. Це просто історії, що надихають. Тобто людям, небайдужим, емпатичним цей проєкт точно сподобається. Звісно, що цікаво буде і тим, хто мріє про власний бізнес.

Головні герої розкривають деталі. Тут дійсно багато конкретики: стартовий капітал, прибутки, робота з командою та партнерами, плани. Ти наживо бачиш, як будують бізнес в Україні. Зверніть увагу, що все це відбувається саме в умовах повномасштабної війни. Тобто люди ризикують і розуміють, що вони роблять гарну справу. Діло буде.

Найголовніше —  гранти, які пропонує держава. Тут ми розповідаємо, як це працює.До речі, бізнесмени кажуть, що отримати грант не так вже й складно. 

 Де ви знаходите своїх героїв?

—  У нас чудова команда, редакторська група, яка постійно шукає цікаві історії. Звісно прикладів успішного ведення бізнесу в Україні під час війни —  багато. Ми б не змогли б про всіх розповісти в програмі. Ми обираємо бізнес з різних сфер.

Наприклад, були бердянці, які відкрили заклад в Києві. Робили це з нуля, бо все залишилося в Бердянську. До того ж в цьому закладі працюють вимушені переселенці. До речі, це популярна історія.

Була косметична історія. Заклад переїхав з Бучі до Львова. Стоматологиня з Харкова, яка  виготовляє натуральну українську зубну пасту, яку охоче купують у світі. Була історія  фермера, який з Донеччини привіз 150 кіз на Волинь.

 В чому родзинка проєкту "Діло буде"?

— Родзинка — це вмотивовані люди, які втратили все і знайшли в собі сили почати з початку.  Вони кажуть: "Якщо ми це змогли один раз, то зможемо і вдруге!".  Це історії, які надихають жити й творити. Також цікаво, як будуть бізнес.

В кожному випуску ми просимо самого бізнесмена назвати п'ять порад. У кожного героя вони свої. Єдине, що їх об'єднує — команда. Далі всі говорять про те, що ідеєю ти маєш жити. Не можна починати бізнес з думкою про гроші.

Тобто це, з одного боку, звучить абсурдно, бо бізнесмени повинні думати про гроші. Якщо у тебе це стоїть на чолі, то з часом цей двигун перестане двигун працювати. Тебе веде ідея та люди, які поруч.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір