"Ефект Люцифера" та "Чоловік на ім'я Уве": книжковий огляд від Дмитра Слівного

Дмитрий Сливной. Фото: kanaldom.tv

Книжковий оглядач Дмитро Слівний в ефірі "Ранку Вдома" порадив, що почитати на дозвіллі. Серед його фаворитів цьоо тижня — "Ефект Люцифера. Чому хороші люди чинять зло" Філіпа Зімбардо" та "Чоловік на ім'я Уве" Фредріка Бакмана.

1. "Ефект Люцифера. Чому хороші люди чинять зло", Філіп Зімбардо. Це книга професора Стенфордського університету про знаменитий Стенфордський тюремний експеримент. Тут описаний його перебіг, є уривки зі щоденника психолога і учасників, інтерв'ю, відео- та аудіоматеріали. 

"Книжка серйозна, і передусім орієнтована на соціологів, управлінців, політиків. Стенфордський експеримент є одним із найбільш протирічних експериментів за психологічну практику. Звичайних студентів поділили дві групи: одна — імітувала в'язнів, інша — була охоронцями. Згодом звичайні добрі студенти почали набувати жахливих рис", — розповідає Дмитро Слівний.

2. "Чоловік на ім'я Уве", Фредрік Бакман. Це літературний дебют популярного шведського журналіста і блогера. У світі продано більше п'яти мільйонів копій книги. Це історія про людей, які з різних причини стали непотрібними суспільству, про щоденну мужність жити і бути собою. 

Уве — добрий буркотун, якого неодноразово випробовувала доля. Вийшовши на пенсію, втративши кохану дружину, він змушений наново відшукувати сенс буття. 

"Раджу почитати, якщо хочете трішки підняти собі настрій. Будете сміятися, будете плакати і відчувати дивну симпатію до таких зануд, яким був Уве. Книжка тепла, торкається найглибших струн душі", — ділиться Дмитро Слівний.

Читайте також: МакКонахі та Netflix: огляд книг від Дмитра Слівного

Прямий ефір