Дим на горизонті та городи до річки: що відбувається по обидва боки Сіверського Донця на Донеччині (ВІДЕО)

На Лиманському напрямку. Скріншот відео: kanaldom.tv

Дороги в районі Лимана Донецької області зараз зовсім порожні: ані машини, ані людини. Ними можна доїхати до нині захоплених територій регіону, але, звичайно, ніхто з місцевих жителів не ризикує. Наразі російські війська ведуть активні бої на Лиманському напрямку, розповідає шеф-редактор українського каналу іномовлення UA Олексій Мацука.

Метою окупантів є Сіверський Донець. Річка — важливий постачальник води для степових Донеччини та Луганщини, а зараз — і головна водна перешкода, яка стримує наступ загарбників на найбільші міста підконтрольної Україні частини Донбасу: Краматорськ та Слов'янськ. З височини біля річки видно місто Лиман, над яким намагаються встановити контроль війська РФ. Над горизонтом здіймається дим.

На протилежному березі річки майже до самої води тягнуться городи. Попри бойові дії, які йдуть зовсім поруч, грядки акуратні та доглянуті. Місцева мешканка каже, що робота на городі допомагає заспокоїтись.

"Полеш і полеш. Вийду і тішуся. Коли тільки скінчиться [війна], не знаю, хоча б швидше. Дуже важко. Дуже важко переносити. Як бомбування починається, біжиш, страшно... І звідти, і звідти, і звідти [стріляють], страшно", — каже 75-річна мешканка.

Цьогоріч травень прохолодний. Але там, де тримають лінію оборони українські захисники, точаться жаркі бої. Збройні сили України борються за кожен метр рідної землі.

Читайте також: Луганщина відбивається від ворога, на Донеччині у ЗСУ є можливості для контратак — головне на 94-й день війни (ВІДЕО)

Прямий ефір