"Дочекаюсь": Олена повернулася в Україну, аби обвінчатися з Романом після року розлуки

Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну 39-річна Олена Хаваліц майже рік не бачила свого чоловіка Романа. Війна розлучила подружжя наприкінці березня 2022 року. У програмі "Дочекаюсь" з Лілією Ребрик Олена повернулася з Німеччини в Україну, аби нарешті обійняти коханого і обвінчатися з ним.

Рідний Маріуполь

Рідне місто Олени та Романа — Маріуполь. Зараз воно перебуває в окупації, тому Олена опинилася в німецькому Баден-Вюртемберзі, а її коханий — у Дніпрі. До повномасштабного вторгнення жінка працювала у службі безпеки Маріупольського морського торговельного порту.

До України повернутися намагалася вже давно. Тричі брала квитки додому, проте кожного разу напередодні виїзду з Німеччини Росія накривала Україну масованими обстрілами. Роман просив дружину ще трохи зачекати в безпеці — за кордоном.

У 2019 році Олена пройшла курси самозахисту, де її навчили володіти зброєю та надавати першу медичну допомогу під час бойових дій.

"Скільки себе пам'ятаю, я хотіла піти в армію. Відчувала, що можу це робити. Та чоловік сказав: "Я хочу донечку, а ти по окопах скакатимеш". Але я не можу бути іншою. Я така, як є", — каже Олена.

Олена Хаваліц. Фото: kanaldom.tv

Побачивши жахіття війни і відчувши страх за життя, на перше місце в Олени стала родина і бажання мати дітей. 

"Коли ми сиділи в підвалі, перше, про що я подумала — я не народила дитину. Я ще не народила дитину", — говорить вона.

Пряме влучення в будинок та життя у підвалі

Спали в своєму ліжку Олена та Роман лише одну ніч — з 24 на 25 лютого 2022 року. Далі довелося переселитися в підвал, бо російська ракета влучила прямісінько в їхній будинок. 

"Я була вдома, чоловік — на роботі. Я завмерла в коридорі. Був такий поштовх, що я вже думала, що немає під'їзду. Але під'їзд ще був і ще була можливість спуститися. Я схопила кицьку і пішла", — згадує жінка.

В підвалі опинилося 50 дорослих та 13 дітей. Олена згадує, що якийсь час пили чай з тієї води, в якій варилася картопля. Великим щастям тоді стала велика кількість снігу на початку березня — то було джерело води.

"Чоловіки ходили по воду з криниць, котрі взагалі непридатні для того, щоб з них пити. Це було не "взяти воду", а саме "добути". Непросто ходити під обстрілами. Не всі доходили, не всі поверталися. Бувало, що викошувало з "Градів" усю чергу, що стала по воду. То були дуже страшні речі. Жодне фото чи відео не передасть того, що там відбувалося", — розповідає Олена.

З 25 лютого Олена з Романом намагалися вступити до територіальної оборони, проте брали спочатку лише тих, хто вже мав бойовий досвід.

Гадаючи, як влаштувати зустріч Олени та Романа, Лілія Ребрик згадала про проєкт "Без зброї", котрий розповідає про волонтерів, які допомагають воїнам на фронті, переселенцям, жителям деокупованих територій, людям, які постраждали від російської агресії, чиї будинки зруйновані, хто перебуває під обстрілами. Оскільки Роман займається волонтерством, запрошення взяти участь у такій програмі стало б цілком логічним.

Підказка №1. Фаєр-шоу

У 2019 році Олена та Роман з іншими артистами влаштували вогняне шоу. Після виступу чоловік зробив жінці пропозицію. 

За легендою, другий сезон програми "Без зброї" вестиме ведуча каналу "Дом" Ірина Хоменко. Гуляючи Дніпром та розмовлючи про евакуацію цивільних, Ірина та Роман натрапили на чоловіка, котрий влаштовував невелике фаєр-шоу. 

Роман трохи подивився на артиста, але ніяк не прокоментував цей виступ.

Підказка №2. Особлива обручка

На третю річницю Роман подарував коханій великий букет жовтих троянд і обручку з гербом України. Для того, аби чоловік вловив натяк, каблучку вдягла Ірина Хоменко.

Прикрасу Роман впізнав і сказав, що у його дружини така сама.

Підказка №2. Кицька-переселенка

У Маріуполі в подружжя була біла кішка. Під час влучення ракети в будинок тваринку завалило уламками. Проте вона вижила і волонтери допомогли їй воз'єднатися з хазяїном. Роман забрав її у Запоріжжя, де лікарі зробили їй операцію. Згодом волонтери відправили пухнасту до Олени у Німеччину.

Схожу домашню улюбленицю Роман побачив у студії, де Ірина Хоменко брала у нього інтерв'ю. Коли ведуча запитала, чи є в його родині домашня тваринка і чи евакуювали вони її, Роман розповів про їх білу кицьку.

Підказка №4. Полосаточка

Свою кохану Роман пестливо називає Полосаточкою. Чому саме так — Олена й гадки не має, але прізвисько їй до вподоби.

Під час запису підводки Ірині Хоменко зателефонувала донька.

"Привіт, моя полосаточко", — привіталася вона у слухавку.

Роман на це відреагував мовчазною посмішкою.

Зустріч

Під час знімань до Ірина та Романа підійшла Лілія Ребрик. 

"А я вас знаю, Романе. Цікаво, звідки?" — запитала вона привітавшись.

Коли чоловік відповів, що ідей в нього немає, Лілія зізналася, що увесь день спостерігала за ним разом із його дружиною. Сльози майже одразу з'явилися в його очах. Аж ось до нього підбігла Олена.

Обійнявши дружину, Роман сказав, що деякі підказки таки спрацювали — кохану він згадував завдяки каблучці, Полосаточці та фаєр-шоу. Однак кішка була зовсім несхожа, додав він.

День потому Роман та Олена обвінчалися в Андріївській церкві.

Попередні випуски "Дочекаюсь":

Дивіться проєкт "Дочекаюсь" з Лілею Ребрик на каналі "Дом" щочетверга о 21:00, а також на сайті та на YouTube-майданчику каналу "Дом".

Прямий ефір