До 59 тис. хворих щодня — на погіршення COVID-ситуації очікують в Україні (ВІДЕО)

Коронавірус в Україні. Фото: ap.org

З понеділка, 24 січня, на Івано-Франківщині посилять карантин — запровадять "червону" зону. Там стрімко поширюється коронавірус. Минулої доби — майже 2,5 тис. інфікованих. Це рекорд в Україні. У МОЗ прогнозують погіршення ситуації,  інформує "Дом".

За добу — до 59 тис. нових випадків. Усього за лютий може захворіти 1 млн українців. При цьому головний державний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що жорстких обмежень, як у 2020 році, не буде. На думку експертів, зараз в Україні переважає штам "омікрон". І його поширенню сприяють самі українці, бо не дотримуються протиепідемічних заходів.

"Пікові показники захворюваності, за прогнозами Ради національної безпеки та оборони, десь 20-25 лютого. Але наскільки швидким буде спадання, наскільки швидкою буде саме ця хвиля та в яких регіонах — поки що рано говорити", — повідомив Кузін.

Як пояснила "Дому" головна спеціалістка Міністерства охорони здоров'я за спеціальністю "Епідеміологія" Наталія Виноград, однозначно — це прийшов "омікрон".

"Він сьогодні має планетарне поширення, генетичний варіант, який домінує на всіх континентах. Ми його теж отримали ще в грудні. І за свята абсолютно зросла кількість хворих внаслідок недотримання протиепідемічних заходів", — повідомила Виноград.

Читайте також: Івано-Франківщина переходить до "червоної" зони карантину, а у Львові школярів відправили на дистанційку (ВІДЕО)

Прямий ефір