Дайвінг у печерах: як спортсмени досліджують затоплену штольню під Бахмутом (ВІДЕО)

Штольня под Бахмутом. Фото: svoi.city

У Донецькій області, у трьох кмвід лінії дотику, з'явилася унікальна туристична локація — місцевий житель обладнав повноцінний підземний маршрут для дайверів, повідомляє "Дом".

Житель Бахмута Роман Ованесов — інструктор з печерного дайвінгу. Понад п'ять років навчався і викладав за кордоном. Пандемія змусила його залишитися вдома, а щоб не нудьгувати, Роман вирішив розвивати своє хобі в рідному регіоні.

"Таких водних об'єктів в Бахмутському районі багато, наприклад крім Воєнводської штольні, є Іванградські печери, які зараз перебувають у стадії оформлення об'єкта природно-заповідного фонду. Моя мета нині — зробити печерний дайвінг доступним для українських дайверів", — говорить Роман Ованесов.

За пів року дайвер пропрацював маршрут в затопленій гіпсовій штольні. Мінерали тут активно добували з кінця ХІХ століття і до 1970-х років ХХ. століття.

Максимальна глибина, на яку зараз зможуть опуститися дайвери — 10 м. Протяжність маршруту — понад два км. Перед кожним зануренням проводять інструктаж.

Гіпсова штольня розташована недалеко від лінії дотику, але небезпечна локація не знижує інтересу професіоналів.

Олег Климчук займається кейв-дайвінгом понад 30 років. Щоб дослідити підземні маршрути, він спеціально приїхав в Донецьку область. Для тих, хто ще не готовий занурюватися — планують розробити маршрути для каяків.

Читайте також: Держпрограму розвитку туризму створюють в Україні

Нагадаємо, новий туристичний маршрут "Таємниці підземного соляного світу" відкрили у Соледарі.

Прямий ефір