Як отримати пенсію мрії — відповідь фінансової експертки Юлії Баткалової

Юлія Баткалова. Скриншот: kanaldom.tv

Хто з нас завчасно замислювався над тим, як житиме на пенсії: чим займатиметься, в яких умовах житиме та яким тоді буде рівень нашого доходу? Шукати відповідей на ці питання варто у молодому віці, вважає інвесторка та фінансова експертка "Ранку Вдома" Юлія Баткалова. Вона розповіла про додаткові джерела пенсійних накопичень та підказала, як діяти аби у пенсійному віці жити за обраним сценарієм,

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

За статистикою середня пенсія в Україні складає чотири з половиною тисячі гривень. Звісно є й менші пенсії, але навіть така сума не дає можливості нормально жити. Чи є альтернативи державним пенсіям?

— Альтернативи завжди є — це наші плани на майбутнє. Тобто вже зараз треба розробити покрокові інструкції, які допоможуть накопичити на пенсію, яку ми хочемо. Розглянемо на прикладі те, як ви можете сьогодні поводитися зі своїм капіталом. Якщо людина хоче мати дохід у 2 400 доларів на рік, вона може вкласти гроші в закордонні інвестиції. Тоді дохід становлять 8% річних. Це середня дохідність у валюті, інвестиції у закордонні цінні папери. Тож, якщо в мене є капітал, який приносить мені 8 % річних, то це і буде мої 200 доларів на місяць, або 2 400 доларів на рік. Якщо в мене лежить в закордонних інвестиціях, наприклад, 30 тисяч доларів, вони мені вже зараз приносять двісті доларів на місяць або 2 400 доларів за рік. Це проста така математика для того, щоб кожна людина могла вже зараз порахувати, скільки ж приблизно їй потрібно накопичити того капіталу, який буде приносити бажану пенсію.

Якщо через 10 чи 20 років наша держава зможе забезпечити нам пенсію, умовно, у тисячу доларів на місяць, то сума дивідендів буде ще однією пенсією. Буде державна пенсія плюс особиста, яку ми встигнемо за цей час накопичити самостійно.

Чи можна успадкувати капітал у закордонних інвестиціях?

— Так, його можна передавати у спадщину, як, наприклад, нерухомість. Закордонні цінні папери вони також є спадщиною. Оформлюємо все через нотаріуса. Єдине, що треба — знати у якого брокера знаходяться закордонні активи та номер рахунку.

Також цікаво:

Прямий ефір