Чоловіки-студенти приватних вишів не можуть виїжджати за кордон — пояснення МОН

Студенти КПІ. Скриншот: kanaldim.tv

У квітні уряд дозволив виїжджати за кордон студентам-чоловікам віком від 18 до 22 років, які вчаться в державних і комунальних вишах на бакалавраті на денній формі (або ж на магістратурі медичного, фармацевтичного чи ветеринарного спрямувань). Студенти приватних вищих навчальних закладів назвали таке рішення дискримінаційним. Міністерство освіти та науки України пояснює цю умову нормами Порядку реалізації права на академічну мобільність, передбаченими постановою Кабінету міністрів України №579, інформує "Дім".

Освітні заклади, які беруть участь у програмах академічної мобільності, отримують фінансування для покриття своїх витрат із державного чи місцевого бюджетів.

"Зміни, внесені до Правил перетинання державного кордону, стосуються цієї категорії студентів, оскільки саме в такому разі, відповідно до законодавства, державні та комунальні заклади вищої освіти зможуть безоплатно забезпечити учасників академічної мобільності необхідними послугами", — зазначили в міністерстві.

У МОН пояснюють, що йдеться про організаційні, протокольно-інформаційні, консультаційні послуги та переклад. У відомстві також наголосили, що в Україні досі функціонують приватні заклади вищої освіти, яким призупинили ліцензії.

"Якби зміна до постанови стосувалася студентів таких закладів освіти, це могло б створити ризик для незаконного витоку за кордон задля уникнення мобілізації", — зазначили в МОН.

Читайте також: Студентам-чоловікам дозволили виїжджати за кордон: що для цього потрібно

Прямий ефір