Безвіз, перемовини та спільна заява — у Києві відбулася зустріч президентів України та Гватемали (ВІДЕО)

Алехандро Джамматтеі Файа та Володимир Зеленський. Скриншот відео: kanaldom.tv

Сьогодні, 25 липня, у Києві президент України Володимир Зеленський провів зустріч з президентом Республіки Гватемала Алехандро Джамматтеі Файа. Це перший візит найвищого рівня в історії двосторонніх відносин між Україною та Республікою Гватемала. Про це інформує "Дом" із посиланням на пресслужбу глави держави.

Як зауважив Зеленський, також це і перший візит лідера країни Латинської Америки від 24 лютого 2022 року й за останні 12 років загалом.

Президент України зробив акцент на серйозних наслідках російської агресії, які зараз відчутні всюди у світі, зокрема через продовольчу кризу й цінову дестабілізацію на енергетичних ринках, а також через політичні виклики всьому міжнародному правопорядку.

"Для громадян десятків держав, і в Латинській Америці також, несправедливо зростає вартість життя лише тому, що одна держава — Російська Федерація — вирішила зламати чинні політичні та економічні відносини у світі. Тільки разом ми можемо захистити світ, тільки разом ми можемо захистити міжнародний правопорядок", — заявив Зеленський.

Він висловив подяку Гватемалі за чітку й послідовну підтримку України, її територіальної цілісності, суверенітету, а також за незмінну позицію щодо захисту прав людини й фундаментального права кожного народу на свободу й незалежність.

"Сьогодні ми домовилися й надалі об’єднувати наші зусилля на міжнародних майданчиках з метою подальшої ізоляції Росії та збільшення для неї ціни за цю війну й дестабілізацію життя народів. Хочу подякувати пану Джамматтеі за підтримку санкційної політики проти Росії. І радий, що Гватемала готова долучитися до просування ініціативи стосовно створення Спеціального трибуналу для покарання Росії за злочин агресії проти народу України", — розповів глава держави.

Також було підписано міжурядову угоду про взаємне скасування візових вимог.

"Переконаний, що це сприятиме лише розвитку бізнесових і соціальних зав’язків між нашими країнами, між нашими народами", — зазначив Зеленський.

А ще започатковано торговельно-економічний діалог для реалізації низки конкретних проєктів. Зокрема, гватемальська сторона підтвердила зацікавленість у закупівлі української аграрної продукції та налагодженні промислових зв’язків.

Глава Української держави запросив президента Республіки Гватемала взяти участь у саміті Кримської платформи, який відбудеться 23 серпня в режимі онлайн.

Своєю чергою Алехандро Джамматтеі Файа розповів, що приїхав до Києва, щоб висловити абсолютну підтримку президенту Володимиру Зеленському, Збройним силам та всьому народу України, який сміливо захищається від агресії.

"Ми з Гватемали привезли меседж, що ми — за мир, і маємо об’єднати зусилля, щоб закінчити цю війну для того, щоб захистити людські життя. Гватемала завжди слідуватиме своїм словам. Ми не будемо пасивно спостерігати. Ми маємо об’єднатися з усіма, щоб покласти край цій війні й досягти того, щоб драма, яку сьогодні переживає Україна, не повторилася", — сказав глава Гватемальської держави.

Він відвідав міста на Київщині, де агресор скоїв жахливі злочини, та висловив підтримку всім постраждалим.

"За словами Алехандро Джамматтеі, наслідки цієї війни впливають на весь світ і майбутнє всіх народів, а глобальна продовольча криза, яка може статися через цю війну, торкнеться всіх держав, зокрема й Гватемали. Він закликав світову спільноту не мовчати в час, коли в Україні щодня гинуть люди, та об’єднати зусилля задля відновлення миру, верховенства права й демократії", — йдеться у повідомленні.

Перед початком зустрічі президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у надзвичайного і повноважного посла Республіки Гватемала (за сумісництвом) Хорхе Альфредо Лемке Аревало.

Усі ключові елементи сьогоднішніх двосторонніх перемовин зафіксовані у спільній заяві.

Читайте також: Між Україною та Гватемалою діятиме безвізовий режим — схвалено проєкт угоди

Нагадаємо, зміна керівників правоохоронних органів та виконання вимог для членства України в Євросоюзі, а також кроки щодо деокупації захоплених Росією територій та визнання її дій геноцидом проти українського народу — такі питання порушував президент України Володимир Зеленський попереднього тижня.

Прямий ефір