"Бачити смерть по телевізору — одне, а на власні очі — це інше": співак Сергій Мироненко у проєкті #Муз_Оборона

У неділю, 25 грудня, до студії програми #Муз_Оборона завітав український співак Сергій Мироненко. В інтерв'ю телеканалу "Дом" виконавець розповів про те, як війна "скасувала" його тур з Іриною Білик, чому взяв до рук зброю та що допомогло повернутися до творчості. Крім того, артист виконав дві свої пісні — "Герої" та "Подолаю".

Сергій Мироненко — український поп-рок виконавець, який своїм неймовірним голосом зачарував серця багатьох українських жінок. Сольні концерти Сергія збирають повні зали шанувальників, а особливо шанувальниць, у багатьох містах країни. З початком повномасштабної війни виконавець став на захист рідної країни зі зброєю в руках. Зараз Сергій повернувся до творчості, їздить з виступами до військових, а також активно займається волонтерством. 

"Раніше в мене пісні були російською. Три альбоми було вже написано. Але зараз я хочу писати тільки український контент", — каже Сергій.

24 лютого мало розпочатися у співака о 07:00 виїздом в тур разом із народного артисткою України Іриною Білик. Зокрема, виконавці мали відвідати Миколаїв, Херсон, Запоріжжя. Але сталося не так, як було заплановано.

"О третій п'ятнадцять я чув якісь хлопки, але думав, що то хтось гуляє і пускають салюти. Але потім мені подзвонив мій директор і каже: "Війна в країні". Кажу: "Яка війна, ти шо?" А він: "Телевізор увімкни". Я ввімкнув і все, просто присів на диван", — згадує артист.

Сергію пропонували виїхати за кордон, проте він одразу відмовився, бо тут його країна, друзі, дім. 

"Ми з братом вирішили відразу піти в ТрО. Сказали один одному: "Страшно, але треба". Ми були в різних точках, були на стратегічних об'єктах, і в Бучі, і в Ірпені. Це страшно! Я хотів би більше ніколи не брати в руки зброю. Бачити смерть по телевізору — одне, а на власні очі — це інше", — говорить Сергій Мироненко.

Сергій Мироненко. Фото: kanaldom.tv

Якось побратими артиста згадали, що він співак, і попросили заспівати якусь пісню. Так і з'явилася композиція "Герої", присвячена українським захисникам.

"Після того, як нашу групу розпустили, я зрозумів, що зараз нема роботи, немає таких концертів. Почав давати благодійні виступи, їздити до наших хлопців та дівчат. Коли бачу дівчат у формі — це так круто і красиво. Пишаюся. Те, що ми можемо зробити, це поїхати до них, заспівати якихось пісень, підтримати, щоб вони бодай якийсь час не думали про все, що відбувається", — каже Сергій.

З теплом у серці згадує співак і виступи перед дітками в "Охматдиті". Виконавець налолошує, що постраждалі внаслідок війни діти нині теж потребують підтримки. 

Ще однією піснею, написаною під час повномасштабної війни, стала "Подолаю". У ній Сергій Мироненко співає про те, що ніколи не потрібно зупинятися, бо лише тоді можна усе подолати.

Попередні випуски #Муз_Оборони:

Прямий ефір