Антарктиду досліджують науковці, які повернулися з фронту, — автор документального проєкту "Воїни науки" про роботу на "Ноосфері" 

Геннадій Куркін в Антарктиді. Фото: kanaldim.tv

Журналіст телеканалу "Дім" Геннадій Куркін вирушив на українську антарктичну станцію "Академік Вернадський". Автор документального проєкту "Воїни науки" розповів про місію перших журналістів державного телебачення на криголамі "Ноосфера". Чому під час війни Україні треба продовжувати наукову діяльність в Антарктиці та хто цим займається, дізнавайтеся у "Ранку Вдома".

Геннадій Куркін вийшов в ефір з палуби українського криголама "Ноосфера", який завершив свою місію та нещодавно повернувся до міста Пунта-Аренас, розташованого на березі Магелланової протоки. Місія команди вчених полягала в тому, щоб здійснити перезмінку наукових команд. Одна з команд проведе наступний рік на науковій станції "Академік Вернадський", а інша повертається додому.

"Ми прагнемо за допомогою інструменту документальної зйомки розповісти світові, чому Україні не варто зупиняти наукову діяльність в Антарктиці. Особливо під час війни", — зазначив журналіст телеканалу "Дім" Геннадій Куркін.

Крім неймовірної краси Антарктики, команда телеканалу покаже, як працюють криголам "Ноосфера" та члени його команди. 

"Проте основна місія нашого документального проєкту — це люди. Ми зустрінемось з українськими полярними метеорологами, геофізиками, озонометристами, біологами, які досліджують сотні морських видів — від планктону до китів, які мешкають на цьому неймовірному континенті. Ми ближче познайомитися з нашими вченими. Деякі з них отримали тяжкі поранення на фронті та після відновлення знов повернулися до наукової роботи в Антарктиці, а інші відбудуть на фронт після повернення в Україну. Ми наочно доведемо, що все це необхідно заради майбутнього процвітання України", — резюмував Геннадій Куркін. 

Відповіді на всі запитання згодом можна буде побачити на телеканалі "Дім" в документальному фільмі "Воїни науки". Тизер документального проєкту вже вийшов на YouTube-платформах українського іномовлення "Дім" та FREEДОМ.

Проєкт реалізується спільно з Національним антарктичним науковим центром (НАНЦ).

Читайте також:

Прямий ефір