Активізація військової агресії РФ: як США можуть допомогти Україні (ВІДЕО)
США підтримують Україну в боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність. Під час 50-хвилинної телефонної розмови, яка відбулася 2 квітня, президенти Володимир Зеленський і Джо Байден обговорили активізацію російської армії на кордоні з Україною і загострення бойових дій на Донбасі, повідомляє телеканал "Дом".
"Ми детально обговорили ситуацію на Донбасі. Президент Байден запевнив мене, що Україна ніколи не залишиться один на один проти агресії Росії. Наша армія здатна дати відсіч будь-кому. І це підсилює наші позиції для врегулювання ситуації дипломатичним шляхом. На цьому шляху ми маємо повну незмінну підтримку всіх міжнародних партнерів України, зокрема — Європи і Сполучених Штатів Америки", — сказав після переговорів з американським колегою президент України Володимир Зеленський.
З початку 2021 року незаконні збройні формування активізували обстріли на Донбасі. Крім того, в кінці березня з'явилися дані про концентрацію російських військ на кордоні з Українською державою. Україна вже повідомила Раді безпеки ООН про нарощування російських військ на Донбасі та в окупованому Криму.
У Пентагоні заявили, що стурбовані загостренням ситуації і обговорюють цю тему зі своїми союзниками по НАТО. У свою чергу Кремль в черговий раз оголосив, що Росія не має відношення до збройної агресії на Донбасі. У Білому домі кажуть: це дезінформація, з якою світ стикається не вперше.
"Ми бачили це кіно і раніше: Росія веде кампанію з дезінформації, що стосується її агресії на кордоні з Україною. Безумовно, ми стежимо за цим, ми стурбовані цим, і ми продовжимо говорити про це з цього майданчика і з нашими європейськими партнерами", — наголосила прессекретар Білого дому Джен Псакі.
Як відзначають експерти, всі останні заяви США, у тому числі і зроблені під час телефонної розмови Байдена із Зеленським, можуть вплинути на позицію Кремля.
"Це сигнал для Росії, що сунутися так, як вони зробили в 2014 році, вони вже не зможуть. Це хороший сигнал, тому влада Росії в цьому плані нервує", — говорить політолог Олександр Антонюк.
Читайте також: Перша розмова президентів США та України: про що говорили
У той же час українські дипломати сподіваються, що після політичних заяв США підуть на конкретні кроки — посилять санкції проти Кремля і продовжать посилювати обороноздатність України. Також Білий дім може підтримати Україну в євроатлантичній реінтеграції.
Крім того, українська сторона розраховує, що Вашингтон зможе стати повноправним учасником переговорного процесу щодо врегулювання ситуації на Донбасі.
"Участь Сполучених Штатів Америки є абсолютно можливою і прийнятною на різних рівнях. Починаючи з того, що США є членом ОБСЄ. США, як учасник Будапештського меморандуму, мають і моральне право, і юридичне право починати працювати як в Нормандські форматі, так і на рівні послів і координаторів Тристоронньої контактної групи", — наголосив віцепрем'єрміністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.
Дипломати зараз активно працюють над організацією особистих зустрічей Володимира Зеленського і Джо Байдена — як у Вашингтоні, так і в Києві. Але, за словами посла України в США Оксани Маркарової, зараз цей процес ускладнений через пандемію COVID-19.
Раніше міністр оборони США Ллойд Остін відзначав, що Сполучені Штати Америки не залишать Україну наодинці з агресором.