700 українських сімей забезпечать житлом у 2022 році — терміни та подробиці

Ілюстративне фото: minre.gov.ua

У перші три місяці 2022 року Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву планує забезпечити власним житлом — квартирами та будинками — не менше ніж 500 сімей громадян України через програми, що адмініструються. Для цього акумульовано достатню фінансову основу. Про це повідомив голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло) Сергій Комнатний, інформує "Дом".

Так, цього тижня буде продовжено відбір учасників програми "Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб (ВПО)" за кошти гранту від німецького банку KfW.

"У другому півріччі 2021 року відбулося п'ять етапів відбору учасників цієї програми. За їхніми результатами власним житлом вже забезпечено понад 240 сімей. 12 січня буде відібрано ще 150 учасників програми. Надалі етапи відбору відбуватимуться не рідше ніж раз на місяць, а за фактом надходження коштів — і частіше", — зазначив Комнатний.

Він наголосив, що з 2022 року більш активно реалізовуватиметься державна програма забезпечення житлом молоді. Додатково понад 200 молодих сімей придбають власне житло через механізм довгострокового пільгового іпотечного кредитування коштом статутного капіталу Держмолодьжитла. Це стало можливим через перерозподіл бюджетних коштів: Кабмін ухвалив розпорядження, згідно з яким передбачено збільшення статутного капіталу Держмолодьжитла на 169,9 млн грн.

"Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов на всіх рівнях зазначає, що забезпечення житлом залишається гострим соціальним питанням, особливо актуальним для ВПО, учасників АТО та низки інших категорій. Відстоює міністр і необхідність знайти кошти на житлове кредитування молоді як дієвий та потрібний механізм забезпечення житлом", — повідомив Комнатний.

Читайте також: Іпотека під 3% — названо дату нового відбору переможців-переселенців

Детальніше про програму іпотеки під 3% для ВПО:

Читайте також: Іпотека під 3% для переселенців: про підсумки-2021 та плани розповіли у Держмолодьжитлі

Прямий ефір