237 кримінальних проваджень за фактами небойових втрат серед військовослужбовців нині розслідує Спецпрокуратура у військовій та оборонній сфері ОС
Станом на 1 лютого 2021 року Спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері Об’єднаних сил розслідується 237 кримінальних проваджень за фактами небойових втрат серед військовослужбовців.
Про це журналістам програми "Право на право" на телеканалі "Дом" повідомив керівник Спецпрокуратури у військовій та оборонній сфері ОС Андрій Глумаков.
За його інформацією, торік Спецпрокуратурою у військовій та оборонній сфері ОС та підпорядкованими їй військовими прокуратурами гарнізонів до суду було скеровано 40 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях щодо небойових втрат серед військовослужбовців. За цими матеріалами судами 2020 року було винесено 29 обвинувальних вироків.
Журналісти програми "Право на право" на телеканалі "Дом" дізналися про деталі одного з резонансних розслідувань, судовий розгляд якого триває у Артемівському міськрайонному суді Донецької області. Державне обвинувачення підтримує військова прокуратура Донецького гарнізону. Командира роти однієї з танкових бригад, дислокованій у Донецькій області, звинувачено у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 121, ч. 4 ст. 426-1 Кримінального кодексу України, а саме у заподіянні підлеглому військовослужбовцю тяжких тілесних ушкоджень, через які той помер.
Як розповіли журналістам родичі 34-річного військового-контрактника, дізнавшись про його смерть у харківській лікарні, вони не повірили попереднім висновкам про причини трагедії. Спочатку рідним військовослужбовця повідомили, що смерть спричинила епілепсія. Потім з’явилася версія про нещасний випадок: начебто у стані алкогольного сп’яніння військовослужбовець упав із забору та забився на смерть. Не погодившись із результатими розслідування поліції, матір та сестра загиблого військового звернулися до верховного головнокомандувача Збройних сил України. В Офісі президента родичів загиблого військового прийняли, вислухали та невдовзі до розслідування кримінального провадження долучилась військова прокуратура.
Злочин було вчинено в липні 2016 року в умовах неочевидності, що стало причиною довготривалого досудового розслідування. Наразі у Спецпрокуратурі ОС твердять, що за результатами досудового слідства здобуті достатні докази причетності до смерті військового його командира, після чого обвинувальний акт передали до суду.
"Тілесні ушкодження були заподіяні командиром роти. Щоб приховати свою причетність до цієї справи, він одразу почав впливати на інших підлеглих, щоб ті його не видавали", — розповів у ефірі програми "Право на право" на телеканалі "Дом" начальник відділу Спеціалізованої прокуратури у військовій і оборонній сфері ОС Юрій Ісаєнко.
Наразі у судовому процесі досліджуються докази у кримінальному провадженні. Вже допитано 35 свідків, які розповіли про реальні обставини злочину.
Повний випуск програми можна подивитися на YouTube телеканалу "Дом".