12 безкоштовних ТВ-каналів: коли українці зможуть підключитися до національного мультиплексу (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: bongo5.com

Як мінімум 12 безкоштовних цифрових телеканалів вже до кінця 2021 року зможуть дивитися жителі практично всієї України. Це стане можливим завдяки створенню загальнонаціональної цифрової телемережі державного мультиплексу. Проєкт повинен зіграти ключову роль в інформаційному протистоянні з Росією, повідомляє "Дом".

Так, Державне цифрове телемовлення забезпечить трансляцію українських каналів на підконтрольній Україні території, включно з прикордонними з Росією і прилеглими до тимчасово окупованих територій районами. Жителі саме цих регіонів найсильніше піддаються інформаційній пропаганді з боку країни-агресора.

"Держава повинна захищати власний інформаційний простір, як на зоні проведення ООС, так на тимчасово окупованих територіях, тому дуже вітаю цю подію, яка нарешті відбулася", — заявив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко.

Сьогодні єдиний оператор цифрового телебачення в Україні — приватна компанія. Вона покриває мовленням 70% території країни. У державного мультиплексу діапазон дозволить передавати сигнал на великі відстані — до 30 км. Оператором визначений Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (РРТ), він входить до сфери управління Держспецзв'язку.

"Державний центр радіочастот нам надав висновки на 158 населених пунктів. Чітко покриття не прописано, але ми розуміємо, що є завдання забезпечити 95% територій", — повідомив технічний директор Концерну РРТ Сергій Семерей.

Обов'язковий доступ до національного мультиплексу отримають державні та громадські мовники. Комерційні канали будуть допущені до трансляції на підставі конкурсу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

Для реалізації проєкту буде оформлений кредит в українському державному банку під держгарантії строком на 7 років. Складе він практично пів млн грн.

Підключитися до національного мультиплексу можна буде вже на початку наступного року. Для цього достатньо мати звичайну антену.

Нагадаємо, що створення загальнонаціональної цифрової телемережі "Мультиплекс МХ-7" і виділення коштів на побудову цього проєкту затвердили під час засідання Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) 14 травня.

Читайте також: Підсумки 24 травня: зупинка авіасполучення з Білоруссю, "земельна конституція" і зйомка кліпів на Донбасі (ВІДЕО)

Прямий ефір