Зміни в профтехосвіті: Дніпров звернув увагу на основні моменти (ВІДЕО)

Олексій Дніпров. Скріншот відео: kanaldom.tv

Питання новацій та змін у сфері професійної технічної освіти особливо важливі в умовах воєнного стану. Про це сьогодні, 22 червня, під час брифінгу повідомив заступник керівника Офісу президента України Олексій Дніпров, інформує "Дом".

За його словами, вже ухвалена низка документів, які вносять зміни в профтехосвіту, деякі документи очікують підпису президента України Володимира Зеленського.

"Після нашої перемоги, а вона неминуча, випускники закладів профтехосвіти будуть на вагу золота. Тому вже сьогодні ми повинні про них подбати. І тут ми маємо перші зрушення — нові та дуже необхідні закони. Президент вже підписав закон про функціонування нової системи кваліфікації. В ньому вводиться поняття часткової кваліфікації. Це дозволить скоротити час навчання для тих, хто схоче перекваліфікуватись, отримати вузьку спеціальність", — зазначив Дніпров.

Другий документ, який вже ухвалив український парламент, перебуває на підписі в президента. Закон надасть право здобувати професійно-технічну освіту без одночасного здобуття повної середньої освіти за переліком професій, який має сформувати Національне агентство кваліфікацій.

Також документ передбачає безоплатно впродовж життя здобувати освіту за іншими професіями, але не раніше, ніж через 3 роки після закінчення терміну здобуття минулої освіти.

Вступна кампанія до закладів профтехосвіти розпочнеться 1 липня, вступити можна до 1 жовтня.  

Читайте також: Скільки росіяни пошкодили та зруйнували навчальних закладів та як працює сфера освіти — статистика від ОПУ (ВІДЕО)

Прямий ефір