Застосунок "Бібліотека для героя": які книги читають військові на передовій розповів співзасновник Yakaboo Юрій Кривошея

Юрій Кривошея. Скриншот: kanaldim.tv

Попри складні умови книжкова галузь в Україні не лише вистояла, але й продовжує розвиватися, долучається до соціальних ініціатив і допомагає військовим. Так, національна книжкова платформа Yakaboo запустила новий застосунок для військових на передовій "Бібліотека для героїв". Співзасновник компанії Юрій Кривошея показав, як користуватися застосунком та розповів про книги, які читають військові. Деталі — в інтерв'ю "Ранку Вдома".

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— Як з'явилася ідея створити застосунок "Бібліотека для героїв"?

— Ідея у нас з'явилася досить давно. Після початку війни у 2014 році ми почали робити багато справ, котрі потрібно для фронту не тільки задля спільної мети. Чесно кажучи, спочатку точково ми запустили цю ідею. Ми особисто передавали книжки нашим військовим. Остаточно цей проєкт став системним там, коли ми формували бібліотеки для наших героїв у різних військових частинах.

Ми особисто були в Маріуполі, в Яворові, в багатьох військових частинах. З "Азовом" співпрацювали. Також формували бібліотеки за запитом. Запити були дійсно різноманітні. Це і військова тематика, бізнесові книги, література різними мовами. Сьогодні ми продовжимо це проєкт. Він соціально відповідальний. Якраз "Бібліотека для героїв" отримала новий етап — застосунок. Долучилися наші партнери, видавництва. Цей проєкт дозволяє в іншому масштабі надати необхідну літературу для наших військових.

— Чому це важливо?

— Тому, що це теж можливість перезавантажитися, відірватися. Слід зазначити, що спочатку ми продавали паперові книжки. Сьогодні їх не зручно читати. Адже наші захисники та захисниці перебувають там, де немає взагалі можливості для того, щоб читати паперову книжку. Тому електронний контент дозволяє отримати доступ до літератури в будь-яких обставинах.

Раніше ви запустили проєкт "Книга на фронт"? Чи подібні ці проєкти?

— "Книга на фронт" — це додатковий проєкт, котрий ми зробили з нашими партнерами. Охочі купують книгу на фронт, підписує її та відправляє на фронт. Це проєкт реалізований у співпраці із "Культурним десантом".

 Як працює застосунок "Бібліотека для героїв"? 

— Будь-хто може завантажити додаток. Треба зареєструватися на головній сторінці. Є можливість отримати код. Цей код відразу вводиться і ви вже зареєстровані. Потім, в розділі бібліотеки, є дві опції. Вибираєте "Бібліотека для героїв", вводите промокод. До речі, 10 тисяч промокодів ми передаємо через наших партнерів.

Після введення промокоду у застосунку відкривається безплатний доступ до всієї бібліотеки. Там спеціально підібрані книги. Їх підбирали аналізуючи запити попереднього проєкту "Книга на фронт". До нас долучилися сім наших видавництв-партнерів, завдяки чому наші герої мають доступ до 473 книжок. 

Що читають наші військові?

— Запити дуже різні. Це бізнес нон-фікшн, історія, військова тематика, художня література. Військові частіше просять книги на військову тематику, бо вони вчаться. Зараз багато підприємців воюють, вони мають і свої запити. Їх цікавлять різні речі — від історії до підприємництва.

— "Бібліотека для героїв" — це лише частина соціальної підтримки українців, зокрема військових. Які ще є ініціативи?

— У нас багато запитів на допомогу. Бажання допомогти є абсолютно всім. Ми прагнемо допомогти широкій аудиторії. Одна справа — це книги для військових. Є окремий проєкт, започаткований спільно з організацією "До ладу", який стосується психологічної реабілітації ветеранів та військових. Ми формуємо спеціальні бібліотеки. Деякі книги обирають самі психологи, які працюють за спеціальними протоколами. Ми не просто передаємо книжки, ми ходимо у клініки до військових, аби зрозуміти їхні реальні потреби.

Є ще один напрямок — це співпраця з "Соборною". Ця організація опікується дітьми загиблих героїв. Це понад дві сотні родин. Ми також допомагаємо фонду Ксенії Лебедєвою. Це реабілітація дітей, які пройшли Бучу та Ірпінь, поховали своїх батьків. Ми передавали фонду книги, які вибирали психологи в рамках тих протоколів за якими працюють з цими дітьми. Також у нас є спільний проєкт з Асоціацією ветеранів.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір