За агресію проти України — чим вже поплатилося оточення Путіна (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: news.24tv.ua

Заяви про те, що Росія дорого заплатить за агресію проти України, дедалі частіше звучать від світових лідерів, чиновників Євросоюзу та генсека НАТО. Йдеться про введення жорстких санкцій проти Росії, якщо Путін все ж таки наважиться піти в наступ. Але російські олігархи вже зараз втрачають мільярди доларів через обмеження, які міжнародні партнери застосували, щоби запобігти війні в самому центрі Європи, інформує "Дом".

28 млрд дол. втратили російські олігархи за останній місяць. За даними видання Forbes, 76 мільярдерів у країні зазнали втрат через російську агресію проти України та інформацію про можливе вторгнення РФ.

"Те, що оцінка багатства російських мільярдерів скоротилася дуже сильно, тому що російський фондовий ринок впав на 15% з початку року — це пов'язано з тією словесною агресією, яку веде Росія щодо України, щодо Заходу. Але це не означає, що у російських олігархів хтось відібрав гроші. Знизилася оцінка активів, але ніхто у них контроль за компаніями, якими вони розпоряджаються, не відбирав", — пояснив економіст Сергій Алексашенко.

Але серйозний удар може бути у разі реального вторгнення РФ — у вигляді санкцій. Росії до них не звикати. Після семи років агресії щодо України та кількох пакетів західних обмежень Москва втратила десятки мільярдів доларів. У списку втрат — відтік капіталу та інвестицій, зниження рівня ВВП та втрати репутації окремих бізнесменів.

Новими санкціями Росії вже пригрозили низка країн. Президент США Джо Байден пообіцяв небачені санкції та заявив про готовність запровадити персональні обмеження проти президента РФ Володимира Путіна у разі вторгнення.

"Я пояснив Путіну, що у разі вторгнення в Україну йому доведеться мати справу із серйозними наслідками, зокрема жорсткими економічними санкціями. Крім того, я буду змушений збільшити військову присутність підрозділів США на східних кордонах НАТО — у Польщі, Румунії тощо", — сказав Байден.

Видання Bild підрахувало, що тільки від нових санкцій США Росія втратить понад 50 млрд дол. Одностайно запровадити обмеження проти РФ готові ЄС та Велика Британія.

"Ми розглядаємо дуже жорсткі економічні санкції, ми працюємо з нашими союзниками та партнерами, зокрема з Європою та Сполученими Штатами. Ми збираємося ухвалити закон, щоби запровадити ще жорсткіші санкції проти Росії у разі вторгнення. Тип санкцій, про який ми говоримо, буде направлений на окремих осіб з еліти. Вони будуть направлені на фінансові установи, а також на важливі компанії", — зазначила очільниця МЗС Великої Британії Ліз Трасс.

У Кремлі заявили, що можливі санкції проти Путіна будуть марними, й обмеження безглузді для будь-якого представника вищого керівництва Росії, адже їм давно заборонено мати закордонні рахунки.

"Конгресмени та сенатори США, які не зовсім володіють цією темою, говорять про заморожування активів, банківських рахунків, нерухомості тощо. Річ в тому, що це, за нашим законом, для представників вищого керівництва та чиновників давно було заборонено", — повідомив прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков.

Західні лідери неодноразово попереджали Росію, що вторгнення матиме високу ціну для неї. Проте діалог і дипломатія поки що можливі.

Читайте також: Фондовий ринок РФ обвалився, втрати — 150 млрд доларів: причина (ВІДЕО)

Прямий ефір