ЄС щорічно відвідує близько 10 млн росіян, і візовий бан для них буде болісним, — Бураковський

Ігор Бураковський. Фото: ukrinform.com

У Європейському Союзі обговорюють два варіанти санкцій проти росіян. Перший варіант це просто закрити Європейський Союз для росіян, за винятком гуманітарних питань і пов'язаних з отриманням політичного притулку, або посилити процедуру отримання віз для відвідин Європейського Союзу. Про це сьогодні, 30 серпня, заявив голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський в ефірі телеканалу FREEДОМ, передає "Дом".

За його словами, візовий бан буде болісним для росіян.

"Я думаю, що це буде досить болісно, ​​тому що, за деякими даними, Європейський Союз щороку відвідує близько 10 мільйонів російських громадян. І ось, власне, ось ці 10 мільйонів уже сьогодні відчувають, що просто так приїхати до Європейського Союзу буде досить складно. Вже сьогодні ми бачимо посилення процесу видачі віз з боку окремих держав, насамперед держав, які перебувають по периметру Європейського Союзу. Тобто фактично вони вже сьогодні створюють проблеми для в'їзду на територію Європейського Союзу для російських громадян", — зазначив експерт.

Також він нагадав, що вже під санкціями Європейського Союзу перебуває приблизно 1200 людей, трохи більше ніж 30 олігархів з Російської Федерації.

"Звичайно, цей список можна розширювати, додаючи представників державних компаній. Тобто не лише керівництво, а й іти, грубо кажучи, на середній рівень. Мені здається, це також буде досить ефективно", — додав Бураковський.

Крім того, під санкціями перебуває 108 юридичних осіб та приблизно 70% активів банківської системи Російської Федерації.

"Водночас лише 10 банків сьогодні не мають доступу до SWIFT. І очевидно, що більше буде таких банків та інших фінансових установ, то ефективнішим буде цей вплив", — зазначив гість студії.

Читайте також: Зброя, санкції, євроінтеграція — анонс тем неформальної зустрічі міністрів закордонних справ ЄС зробив Кулеба (ВІДЕО)

Прямий ефір