Національний авіаційний університет вперше очолила жінка

Ксенія Семенова. Фото: facebook.com/shelevytska

Депутатку Київради Ксенію Семенову призначили виконувачкою обов'язків ректорки Національного авіаційного університету. Вона стала першою жінкою на чолі цього вишу, з посиланням на пресслужбу закладу, інформує "Дім".

Нову очільницю університету обрали на голосуванні Наглядової ради НАУ. З листопада 2023 року Ксенія Семенова працювала виконувачкою обов'язків проректора з наукової роботи та інноваційного розвитку НАУ. Вона є випускницею факультету електроніки цього ж вишу, а з 2013-го по 2021 рік працювала в ньому викладачкою.

У 2017-2021 роках Семенова була директоркою освітніх програм у мережі академічних бізнес-інкубаторів YEP, які займаються бізнес-освітою для молоді та розвивають підприємництво України. У 2019-му стала помічницею народного депутата Романа Грищука, який є членом Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій. У 2020-му її обрали депутаткою до Київської міської ради.

Також Семенова координувала всеукраїнські та міжнародні освітні та науково-популярні проєкти. На початку повномасштабного вторгнення стала співзасновницею благодійного фонду "Солом'янські котики", діяльність якого зосереджена на тактичній медицині та розмінуванні.

"Я, вважайте, спадкова освітянка, знаю, що таке атмосфера наукового пошуку з дитинства, і що таке ГВФ (стара назва НАУ, — ред.) теж знаю з дошкільного віку. Але я не людина цієї системи. Я не розумію цінності формальних титулів, за якими нічого не стоїть, жорсткої ієрархії, статусності, недоречної бюрократії, приписування в статті авторів, які нічого не писали, плагіату", — зазначила Семенова.

Вона додала, що позиція держави щодо НАУ — робити хороший інженерний університет. З боку уряду проєкт координує міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Згідно з наказом МОН, Семенова залишатиметься на посаді до призначення керівника відповідно до законодавства, але не пізніше ніж до 9 жовтня 2024 року.

Читайте також: Як написати заяву про булінг у школі — алгоритм дій

Прямий ефір