Яким буде біатлонний сезон 2022-2023 для українців

Украинская сборная по биатлону. Фото: kanaldom.tv

29 листопада стартує новий біатлонний сезон. Українській збірній довелося готуватися до нього у надскладних умовах, адже багато інвентарю та деякі бази були знищені російськими окупантами. Детальніше про це розповідається у "Ранку Вдома".

2022 рік був надскладним для українських біатлоністів, як і для всіх представників нашого спорту. Російська агресія змусила багатьох із них залишити національну команду та вступити до лав Збройних Сил України чи місцевої територіальної оборони. Повернення до професійної кар'єри було складним рішенням, але тоді голова Федерації Володимир Бринзак і його команда розуміли, що треба зберегти український біатлон. 

На початку листопада Володимир Бринзак склав повноваження президента Федерації. Новим очільником обрали Івана Крулька. Та саме Володимир пройшов зі спортсменами важкий шлях підготовки до сезону. 

"Мене обрали почесним президентом, але я відмовився. Буду як уболівальник і як волонтер", — каже Бринзак.

По-перше, підготовка розпочалася набагато пізніше запланованого. По-друге, базу в Чернігові пошкодили російські ракети. Зібрали команду в Тернополі, але умови там не достатньо якісні для підготовки спортсменів. До того ж, каже Бринзак, моральний стан біатлоністів був важким. 

Попри війну в успіхах національної команди цього сезону впевнена одна з лідерок збірної України — Дарія Блажко

"Не варто чекати чотири роки на Олімпійські ігри. Потрібно вже зараз перемагати", — каже спортсменка.

29 листопада — старт нового сезону та Кубка світу з біатлону. Без представників країни-агресорки та без білорусів, що беруть участь у війні проти України.

Читайте також: Молодіжна збірна України з футболу має шанс стати олімпійською — деталі

Прямий ефір